Boj o přežití! Mostečtí se pokusí dostat Kadani na dostřel

3.1.2017 | Redakce

Již zítra zavítá na led posledního Mostu předposlední Kadaň. Utkání by se dalo popsat jako holý boj o přežití. V případě úspěchu domácích se mostečtí dotáhnout na rozdíl čtyř bodů, v případě, že body získají Trhači, bude činit ztráta Severočechů už deset bodů. Úvodní buly bude vhozena zítra v 17:30!

SK Trhači Kadaň (13. místo, 39 bodů, 86:118)

Kadaňští Trhači se vzpamatovávají z veliké krize, po šesti prohrách v řadě pomalu chytají druhý dech. Díky zisku šesti bodů v posledních čtyřech utkáních odskočili poslednímu Mostu už na rozdíl sedmi bodů. První vzájemné utkání dvou posledních celků tabulky zvládli lépe mostečtí, kteří se na domácím ledě radovali po vítězství 3:2. Naprosto stejnou odplatu si přichystali také Trhači, kteří před vlastními fanoušky ubojovali všechny body po těsné výhře 4:2.

Mezi Trhači má nejvíce kanadských bodů na kontě Jaroslav Kůs (5+24), který však vládne pouze díky čtyřiadvaceti asistencím, gólů přidal pouze pět. S úctyhodným počtem nahrávek figuruje celkově na třetím místě soutěže. Zaostává pouze za třebíčským Romanem Eratem (7+26) a Tomášem Čachotským (11+25) z Jihlavy.

Nejvíce gólů v černo-žlutém dresu vstřelil Nicolas Hlava, konkrétně osm! Nahradit ho může sedmigólová čtveřice ve složení Darek Hejcman (7+13), Martin Kohout (7+6), Jakub Chrpa (7+4) a Roman Chlouba (7+5).

Nejproduktivnějším obráncem Trhačů je pětatřicetiletý veterán Jakub Trefný. Bývalý extraligový zadák Chomutova, Karlových Varů či Litvínova posbíral v dosavadním průběhu soutěže čtrnáct kanadských bodů. Z druhé příčky mu na záda dýchá jednadvacetiletý Robert Černý, který si v minulém kole proti Třebíči připsal už sté utkání v druhé nejvyšší soutěži!