Další šance - další body? Mostečtí se vydávají na led Frýdku-Místku

6.1.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté se po výhře nad Kadaní vydávají na led Frýdku-Místku. Do utkání s jedenáctým týmem tabulky půjdou mostečtí s posíleným sebevědomím a touhou opět získat nějaké body.

HC Frýdek-Místek (11. místo, 12 – 5 – 3 – 17, skóre 95:108, 49 bodů)

Frýdek-Místek prožívá sezonu jako na houpačce. Nevyrovnané výkon se střídají s překvapivými výhrami, ovšem převáží spíše zklamání a jedenácté místo tabulky je zatím určitě zklamáním. Po sérii tří výher v řadě, jedna také proti kladenským Rytířům, přišly pro Frýdek dvě kruté porážky. Nejprve na ledě pražské Slavie ostuda v podání porážky 0:6, ve středu další porážka na ledě Třebíče 0:2, tedy opět bez vstřeleného gólu.

Frýdek-Místek se střetne se severočeským Mostem potřetí v sezoně. První vzájemné utkání sehrály oba týmy ve třináctém kole, tehdy se na hostujícím ledě radovali po vítězství 4:2 ze tří bodů mostečtí. Tuto porážku oplatili Frýdečtí svému soupeři stejnou mincí v šestadvacátém kole. V něm úřadoval Frýdek-Místek na ledě Mostu se vší parádou a po výhře 5:1 srovnal skóre vzájemných zápasů na 1:1!

Kostru týmu tvoří hráči z partnerského klubu z Třince. Lídrem bodování je Aron Chmielewski. Pětadvacetiletý Ocelář zaznamenal osmadvaceti utkání dvaadvacet kanadských bodů za deset branek a dvanáct gólových asistencí! Na záda mu dýchají bratři Kovařčíkovi. Oba zaznamenali dvacet kanadských bodů. Jednadvacetiletý Ondřej nasázel osm branek a dvanáct asistencí, o rok mladší Michal šest branek a čtrnáct asistencí.

Mezi defenzivními hráči vyčnívá extraligou zkoušený Jakub Kania. Šestadvacetiletý bek sice nevstřelil žádnou branku, ale pro své spoluhráče připravil dvanáct gólových přihrávek. Zkušenou jedničkou v brankovišti Frýdku je Juraj Šimboch. Opora Frýdku si drží procentuální úspěšnost zákroků na 92%. Záda mu kryje Lukáš Daneček (90%), dvakrát vypomohl také veterán Peter Hamerlík (89%).