Derby je tu! Na ledě ústeckých Lvů o čest i budoucnost

10.1.2017 | Redakce

Zítra čeká hokejisty Mostu severočeské derby s nedalekým Ústím nad Labem. V utkání půjde o hodně. Mostečtí si nemohou dovolit další ztrátu bodů a odskočení Kadaně na deset bodů, ústečtí Lvi zase bojují o "šestku" zaručující čtvrtfinále play-off. Utkání startuje v 18:00!

Hokej Ústí nad Labem s.r.o. (38 zápasů, 13 – 7 – 6 – 13, skóre 116:120, 59 bodů, v tabulce 5. místo)

Ústečtí Lvi prožívají zatím fantastickou sezonu. Po osmatřiceti utkáních se totiž ocitají na skvělém pátém místě a očkem šilhají o přímém postupu do čtvrtfinále. Jejich dominantou sou především zápasy na domácím ledě. Se čtyřiačtyřiceti body se totiž řadí na druhé místo v počtu získaných bodů na domácím ledě. V posledním kole sfoukli Lvi hladce na domácím ledě další kometu letošní sezony Třebíč 4:1!

Pohled na soupeře očima statistik:

14,37 % využitých přesilových her

85,71 % ubráněných oslabení

32,03 průměrně vyslaných střel za zápas

35,64 průměrně vyslaných střel proti za zápas

479 trestné minuty

Nejproduktivnější hráči:

Zdeněk Doležal (39 zápasů; 12+16)

Daniel Vrdlovec (38 zápasů; 6+21)

Jan Kloz* (28 zápasů; 14+12)

Jaroslav Roubík (27 zápasů; 11+13)

Antonín Melka (35 zápasy; 8+16)

* – hráč momentálně hraje v jiném klubu

Brankáři Hokej Ústí nad Labem s.r.o.:

Jedničkou Ústí nad Labem je odchovanec litvínovského hokeje Jakub Soukup. Bývalá opora mládežnických kategorií našeho partnerského klubu letos předvádí skvělé výkony. Procentuální úspěšnost zákroků mladého gólmana činí přes 92%! Záda mu kryje bývalý extraligový brankář, povoláním truhlář Martin Volke. Důstojná dvojka Lvů si drží hranici úspěšnosti zákroků nad devadesáti procenty.

Vzájemná utkání:

HC Most - Hokej Ústí nad Labem s.r.o. 3:4 po sn.

Branky a nahrávky: 4. Stříbrný (Kubinčák, Divíšek), 36. Stříbrný, 45. Divíšek (Kokeš, Stříbrný) – 39. Gengel (Moučka, Dalecký), 54. Brož, 57. Dalecký (Gengel), rozhodující nájezd Bernad.

Hokej Ústí nad Labem s.r.o. - HC Most 4:1

Branky a nahrávky: 6. Z. Doležal (M. Vágner), 17. Poulíček (TS), 21. Z. Doležal (Poulíček, Merta), 42. Z. Doležal (Merta, Poulíček) – 11. Kubinčák (Havlíček, Mical).

HC Most - Hokej Ústí nad Labem s.r.o. 3:2

Branky a nahrávky: 5. J. Šimeček (Stříbrný), 39. Divíšek (Šesták), 42. Rulík (Stříbrný) – 4. Roubík (J. Kloz), 12. Dalecký (Beran).