• Ústecký kraj

Hokej v číslech: Divíšek se udržel na čele, bijec Strejček rovněž

19.3.2017 | Redakce

Hokejisté Mostu zakončili sezonu sestupem do třetí nejvyšší soutěže. I tak v některých statistikách drželi slušně krok s absolutním čelem celé soutěže. S velkým bodovým ziskem se například Tomáš Divíšek probojoval na čelo kanadského bodování nebo Jan Strejček mezi vůbec nejtrestanější hráče celé soutěže.

I přes velmi nepovedenou sezonu Mostu se do popředí kanadského bodování celé WSM Ligy dostal jeden z útočníků. Velezkušený Tomáš Divíšek zapisoval jeden bod za druhým, celkem odehrál šestačtyřicet zápasů, v nichž si připsal třiačtyřicet bodů za patnáct branek a osmadvacet gólových asistencí. Za nejproduktivnějším hráčem celé ligy Tomášem Čachotským zaostal o devět bodů. Na TOP3 celé soutěže mu pak scházely pouze tři body!

Velká slabota to byla pochopitelně ve statistice +/-. Nejlepším hráčem soutěže v této statistice se stal produktivní útočník lídra z Českých Budějovic Tomáš Nouza. Jedním z mála, které se dostal z Mostu do kladných čísel, byl mladý odchovanec Brna Jan Dufek. Mladý útočník si udržel po pětadvaceti zápasech +5, čímž se zařadil až do osmé desítky celé WSM Ligy. Dalším hráčem na kladných číslech byl Filip Pavlík s +1 a konečným 156. místem po základní části.

Jediná, nepříliš lichotivá statistika, ve které se mostečtí pěkně umístili, je statistika obdržených trestných minut. S osmasedmdesáti trestnými minutami se na celkovém pátém místě umístil řízný obránce Jan Strejček. Za vůbec nejtrestanějším hráčem základní části Martinem Heřmanem z Motoru zaostal o jednačtyřiceti trestných minut. Ve druhé desítce pak s jednašedesáti minutami Adam Rulík, který ovšem odehrál pouze třiatřicet zápasů. Nejtrestanější trojku pak uzavírá mladíček a odchovanec Litvínova Martin Havelka s devětačtyřiceti minutami!

Do speciální statistiky se probil také jeden z hokejistů Mostu, a to Lukáš Válek. V podstatě stabilní článek extraligové Vervy vstřelil v jednadvaceti zápasech tří vítězné góly, čímž se dostal na dělené 22. místo v této statistice.

Onlajny.com

9.12.2016, 13:21 | Provozovatel onlajny.com se omlouvá za dočasnou nedostupnost domény pro některé uživatele. Během této doby můžete využít alternativní doménu onlajny.com.onlajny.net. Děkujeme za pochopení.

• Sport media services s.r.o.