Kališníci v Mostě! Utkání se hraje netradičně v pátek od 17:30

29.12.2016 | Redakce

Netradičně v pátek, tedy již zítra, se hokejisté Mostu utkají s nedalekými Litoměřicemi. V souboji posledního s desátým celkem tabulky půjde o mnoho. Domácí mostečtí musejí každým zápasem stahovat ztrátu na předposlední Kadaň, na druhou stranu kališníci by se rádi posunuli k vysněnému šestému místu.

HC Stadion Litoměřice (12-3-7-14, 49 bodů – 10. místo)

Cílem kališníků je přímý postup do čtvrtfinále play-off, což znamená umístění do šestého místa po základní části. Svěřenci trenérské dvojice Miloš Říha ml. - Daniel Tvrzník momentálně okupují desátou příčku, od vysněné pozice je ale díky extrémní vyrovnanosti středu prvoligové tabulky dělí pouhopouhé čtyři body. Na druhou stranu mají ale stejný počet bodů jako jedenáctý Frýdek-Místek.

V poslední době ale Litoměřice nezastihla úplně ideální forma. Nejprve v pětatřicátém kole podlehli rozjeté Třebíči, v tom posledním nepříliš překvapivě padli na domácím ledě s Českými Budějovicemi 0:3. Ve vzájemných zápasech Mostu a Litoměřic se daleko lépe dařilo desátému celku tabulky. Ten si ze vzájemných soubojů po výsledkách 4:2 a 3:1 odnesl tři body.

Statistické okénko

Nejproduktivnější hráči

Jaroslav Kalla – 21 b. (6+15)

Filip Hanták – 17 b. (4+13)