Kdo z koho? Most vyráží pro špetku naděje na půdu Trhačů

10.2.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté se utkají s předposledním týmem tabulky Kadaní. Právě mezi těmito týmy se nejspíše rozhodne o sestupujícím do třetí nejvyšší soutěže. Ve všech třech případech vzájemných zápasů zatím platilo "můj dům, můj hrad". Uvidíme, jestli mostečtí toto pravidlo poruší a z Kadaně si odvezou nutné tři body.

SK Trhači Kadaň

Trhači na tom jsou podobně, jako Most, ovšem o deset bodů lépe, což je v tomto případě markantní rozdíl. Kadaň zaznamenal špatný vstup do sezony a už od samého začátku se pohybovala v dolních patrech tabulky. Několik posledních kol už je jasné, že se o záchranu porvou tyto dva týmy. K tomu také tak Kadaň přistoupila. Na poslední zápasy si stejně jako Most stáhla několik hráčů z Chomutova či Karlových Varů. Z Varů posílil Kadaň obránce Marek Baránek, z Chomutova útočník Chlouba či mládežnický reprezentant David Kaše.

Vzájemné zápasy

HC Most - SK Trhači Kadaň 3:2

Branky a nahrávky: 7. Divíšek (Slavíček), 23. Rod (Slavíček, Alinč), 25. Slavíček – 27. Trefný (Kůs, Hlava), 59. O. Beránek (Kůs, R. Černý). Rozhodčí: Koziol – Krátký, Klouček. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 356. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

SK Trhači Kadaň - HC Most 4:2

Branky a nahrávky: 24. Šťovíček (Chlouba, Kůs), 35. Chlouba (Šťovíček, Kůs), 40. Chlouba (Kůs), 45. Mrázek (Kůs) – 42. J. Šimeček (Strejček), 51. Divíšek (TS). Rozhodčí: Jílek – Beneš, Štětina. Vyloučení: 4:7, navíc Strejček (MST) 10 min OT. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 300. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2.

HC Most - SK Trhači Kadaň 3:2

Branky a nahrávky: 1. Mical (Divíšek), 10. Rod (Havlíček), 38. Kubinčák (Havlíček, Divíšek) – 23. Hejcman (Kůs, Hlava), 31. L. Chalupa (Chlouba). Rozhodčí: Jílek - Štofa, Votrubec. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 267. Střely na branku: 29:30.

Hráčské a brankářské statistiky

Velká část branek Kadaně v letošní sezoně jde za zkušeným Jaroslavem Kůsem. Bývalý junior Litvínova, v minulé sezoně extraligový hráč Varů posbíral v letošní sezoně už devětatřicet kanadských bodů, díky nimž se řadí na desáté místo produktivity celé soutěže. Na záda mu s velkým dvanáctibodovým mankem kouká Darek Hejcman. Dvaadvacetiletý mladíček prožívá skvělou sezonu, když zaznamenal už dvanáct branek a patnáct gólových asistencí!

Mezi obránci se nejvýše drží pětatřicetiletý veterán Jakub Trefný. Zkušený borec s 789 start ve WSM lize na kontě zaznamenal v letošní sezoně devatenáct kanadských bodů za tři branky a šestnáct asistencí. V bráně vypomáhá Kadani z Chomutova skvělý Jan Strmeň. Jeho procentuální úspěšnost zákroků po jednatřiceti zápasech činí 92,07%! Daleko lepší procento zákroků drží Tadeáš Dvořák (93,48%), který ale odchytal pouze pět zápasů.