Lídr je tu! Mostečtí se pokusí zkrotit rozjetý Motor, opět od 16:00

20.1.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté po nepovedeném utkání na ledě Prostějova hostí Motor České Budějovice. V utkání se proti sobě postaví papírově nejlepší a nejhorší tým soutěže. Mostečtí tak nepůjdou do utkání s velkými očekáváními a pokusí se jen překvapit. Utkání startuje opět netradičně v 16:00!

ČEZ Motor České Budějovice

Lídr celé soutěže se po rozpačitém začátku sezony rozehrál do skvělé formy a válcoval jednoho soupeře za druhým. Z devatenácti zápasů dokázal Motor hned šestnáctkrát zvítězit a upevnil si tak první příčku tabulky. Poté přišlo zřejmě mírné uspokojení a tři prohry ve čtyřech zápasech. Nejprve padli budějovičtí doma s Kladem, pak sice přehráli pražskou Slavii, po níž ale přišli dvě překvapivé porážky s Duklou Jihlavou a horáckou Třebíčí!

Na jihu Čech je tedy poslední dobou hodně rušno a dochází k četným změnám v kádru. Vše odstartovalo odchodem srdcaře a bojovníka Davida Kuchejdy, na což navázal příchod dvaadvacetiletého forvarda Jiřího Fronka z extraligového Chomutova. Jihočechy také formou střídavých startů posílil výborný druholigový forvard Filip Vlček. Novou smlouvu podepsal kouč Antonín Stavjaňa. S týmem se naopak rozloučil nepotřebný Lukáš Zíb.

Vzájemná utkání

1. zápas: ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 7:0

Branky a nahrávky: 10. Chovan, 13. Čermák (Škoda, Kuchejda), 26. Rob (Mucha, Chovan), 28. Zíb (Rob, Chovan), 45. Babka (Rob), 55. Kuchejda (Škoda, Pavlin), 60. Rob (Babka).

2. zápas: HC Most - ČEZ Motor České Budějovice 3:4

Branky a nahrávky: 5. Rod (Charousek, Slavíček), 16. Kubinčák (J. Doležal), 43. J. Šimeček (Hora) – 12. Čermák (Nouza), 13. Heřman (Chovan), 22. Čermák (Suchánek, Fillman), 46. Nouza (Heřman).

3. zápas: ČEZ Motor České Budějovice - HC Most 3:2

Branky a nahrávky: 5. Chovan (Vráblík, Pajič), 35. Chovan (Nouza, Pavlin), 42. Škoda (TS) – 8. Kubinčák (Divíšek), 46. Divíšek (K. Černý).

Hráčské a brankářské statistiky

Motor má mnoho ofenzivních lídrů a nespočet skvělých útočníků. Na jejich špičce stojí kdo jiný, než Tomáš Nouza. Již několik let velmi produktivní útočník Budějovic nasbíral v letošní sezoně prozatím šestatřicet bodů v osmatřicet zápasech za osmnáct branek a stejný počet asistencí. Ovšem pouze o dva body za ním číhá třicetiletý zkušený útočník Miloslav Čermák s šestnácti brankami a osmnácti gólovými asistencemi.

Mezi obránci vyčnívá Žiga Pavlin. Posila z pražské Slavie se v letošní sezoně jeví velmi dobře, přičemž zaznamenal navíc hned osmadvacet kanadských bodů, se kterými se řadí na čtvrté místo nejproduktivnějších hráčů Budějovic. V bráně se střídají hned tři brankáři. Nejvíce zápasů odchytal David Gába a drží se nad třiadevadesáti procenty zákroků. Po deseti zápasech odchytali devatenáctiletý Petr Kváča (94,31%) a Ondřej Bláha (92,44%)!