Most čeká velmi náročné utkání, přijede druhá Jihlava

16.12.2016 | Redakce

Už zítra se na půdě hokejového Mostu představí druhý tým tabulky - jihlavská Dukla. Mostečtí do utkání nebudou vstupovat s dobrými vzpomínkami na svého soupeře, kterému letos už dvakrát podlehli. Naopak Dukla má skvělou fazónu, díky které momentálně drží skvělou druhou příčku tabulky! Utkání startuje v sobotu v 17:30!

HC Dukla Jihlava (2. místo, 73 bodů (23 – 2 – 0 -8), skóre 93:63)

Červenožlutým se v poslední době daří, stačí se podívat na jejich poslední zápasy. Výborné zápasové období, kdy během 16 utkání Dukla vyhrála hned čtrnáctkrát, vystřídalo pět porážek v řadě, z toho čtyři jen o gól a jedna o dvě branky. Sérii pěti neúspěchů ale Jihlava zlomila výhrou nad Prostějovem a naladila se na vítěznou vlnu. Jako první tým WSM Ligy zvítězila na ledě Motoru a v dalších pěti vítězných utkáních porazila doma Kladno nebo vyhrála na Slavii. V posledním utkání ovšem Dukla padla na domácím ledě překvapivě s horáckou Třebíčí 1:3!

Ofenzíva Dukly se opírá o velezkušeného borce Tomáše Čachotského. Bývalý extraligový hokejista v dresu Znojma či Zlína v letošní sezoně zaznamenal pětatřicet kanadských bodů ve čtyřiatřiceti zápasech! Na druhém místě produktivity Jihlavy se drží ofenzivní bek Jiří Říha, jenž si v letošní sezoně připsal už sedmadvacet kanadských bodů za jedenáct branek a šestnáct gólových přihrávek. V bráně Dukly dostali naprosto stejný prostor Tomáš Svoboda (94,92%) a budoucnost českého hokeje Jakub Škarek (92,87%).

Poslední zápasy Dukly:

Dukla - Třebíč 1:3

Dukla – Litoměřice 2:1 pr.

Slavia – Dukla 2:5

Dukla – Kladno 4:3

Havířov – Dukla 0:1

Vzájemné zápasy Dukly a Mostu:

Most – Jihlava 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky: 18. Divíšek (Hora, Kokeš), 46. Rod (Smolka, Slavíček), 57. Alinč (Rod) – 4. Březina (Anděl, Šidlík), 54. Protasenja (Skořepa), 58. Říha, 64. F. Seman. Rozhodčí: Zubzanda – Kis, Špringl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Jihlava – Most 3:0

Branky a nahrávky: 10. Diviš (Bilčík), 22. Říha (Diviš, Stoklasa), 59. Skořepa (Protasenja). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Dufek (MST) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1131. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 3:0.