Most hostí Trhače! Kadaň může zpečetit sestup Mostu

21.2.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté se představí na domácím ledě proti kadaňským Trhačům. V utkání budou bojovat o naději, v případě porážky bude rozhodnuto, Most poputuje do třetí nejvyšší soutěže.

Sk Trhači Kadaň (13. místo, 61 bodů)

Kadaň podobně jako Most neprožila vůbec dobrou sezónu. Po špatném začátku soutěže už se neodkázala vyhrabat alespoň na hranu předkola play-off a po necelých třiceti kolech bylo jasné, že to bude právě ona, kdo si zahraje s Mostem o udržení.

V tomto boji mají Trhači o dost navrch. Mostečtí hokejisté sice po vyhraném vzájemném zápasu v osmatřicátém kole vzkřísili jiskru naděje, ovšem na toto vítězství nenavázali dalšími dobrými výsledky a Kadaň se trhla na dvouciferné manko.

V prvních zápasech play-out se Kadaň představila na ledě dalekého Havířova. Po vcelku jasném vítězství 3:0 si Trhači udrželi náskok třinácti bodů, na němž nic nezměnilo ani vítězství Mostu na ledě Litoměřic 5:3.

Hráčské a brankářské statistiky

Nejproduktivnějším hráčem Trhačů v základní části WSM ligy se stal Jaroslav Kůs, a to s pořádným náskokem. Šestadvacetiletý útočník zaznamenal téměř bod na zápas, když ve čtyřiačtyřiceti zápasech vstřelil deset branek, k nimž přidal dvaatřicet asistencí! Na záda mu až mankem čtrnácti bodů dýchal Darek Hejcman.

Mezi obránci vyčníval Jakub Trefný. Pětatřicetiletý veterán se s dvaceti kanadskými body stal nejproduktivnějším obráncem Kadaně v základní části. Ovšem drží ještě jedno prvenství. Se šedesáti trestnými minutami byl vůbec nejtrestanějším hráčem svého týmu. Druhým nejofenzivnějším obráncem byl mladý, jednadvacetiletý obránce Robert Černý se čtyřmi góly a jedenácti asistenci.

Největší porci zápasů odchytal za Kadaň extraligový brankář Jan Strmeň. 194 centimetrů vysoký brankář odchytal letos dvaatřicet zápasů, po nichž drží úspěšnost zákroků na skvělém čísle 92,17%! Druhým v pořadí úspěšností zákroků je Tadeáš Dvořák (91,81) a na bronzovém stupínku Štěpán Lukeš s rovnými 90%.