Most míří do Benátek. Co ho čeká a nemine?

22.1.2017 | Redakce

Mostečtí se již zítra představí na ledě jedenáctých Benátek nad Jizerou. Ty jsou podobně jako Most v dost velké krizi, a tak to bude kdo z koho. Benátský mišmaš se už tři utkání neradoval z vítězství, Most o jedno méně. Kdo přeruší černou sérii porážek?

HC Benátky nad Jizerou

Jedenácté Benátky nezažívají oslnivé období, podobně jako Most a nachází se až na jedenáctém místě tabulky. Z posledních devíti zápasů dokázaly zvítězit pouze dvakrát. V posledním utkání vyhořely Benátky na ledě rozjeté Třebíče, odkud po celkem jasné porážce 1:4 odjížděly bez bodů. Dalo by se říci „ideální soupeř“na rozjetí vítězné vlny, ovšem každé utkání začíná od stavu 0:0.

Vzájemné zápasy

5. kolo: HC Most - HC Benátky nad Jizerou 2:1

Branky a nahrávky: 49. K. Černý (J. Novák, Havlíček), 59. Rod (Alinč, Smolka) – 5. Bělohorský (A. Dlouhý, Kočí). Rozhodčí: Sýkora – Barvíř, Gančarčík. Vyloučení: 6:6, navíc Mikliš (SPA) 10min OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 208. Střely na branku: 28:33. Průběh utkání: 0:1, 2:1.

18. kolo: HC Benátky nad Jizerou - HC Most 0:1 po sn.

Branky a nahrávky: rozh. náj. Válek. Rozhodčí: Kika, Koziol – Potůček, Zídek. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 251. Střely na branku: 30:38. Průběh utkání: 0:1.

31. kolo: HC Most - HC Benátky nad Jizerou 3:2

Branky a nahrávky: 20. K. Černý (Rulík), 25. Havlíček (Kubinčák, Divíšek), 49. Havlíček (K. Černý, Divíšek) – 6. J. Mikyska (Chlum), 47. Husa (J. Mikyska, Kolmann). Rozhodčí: Jílek J. – Šperl, Jílek M. Vyloučení: 5:12, navíc Alinč 10 min. OT (MST). Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 211. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Hráčské a brankářské statistiky

Benátky spoléhají na ofenzivní dvojku Mikyska – Víšek. Dvaadvacetiletý hokejista Liberce zaznamenal v letošní sezoně šestadvacet kanadských bodů ve třiceti zápasech. V probíhající sezoně odehrál také už čtyřiadvacet zápasů v nejvyšší hokejové soutěži, v níž si připsal dvě asistence. Na záda mu dýchá zkušený, pětatřicetiletý borec Jan Víšek. Držitel 546 zápasů v Extralize si letos připsal čtyřiadvacet bodů za jedenáct gólů a třináct asistencí.

Nejofenzivnějším bekem je osmadvacetiletý Petr Kolmann. Taktéž hokejista hrající i za extraligový Liberec zapsal v aktuálním ročníku WSM ligy dvanáct kanadských bodů. V těsném závěsu za ním se drží s jedenácti body Filip Pyrochta a další veterán Václav Kočí.

Zní to neskutečně a dala by se o tom napsat jedna kapitola. V aktuálně probíhajícím ročníku se do brány Benátek postavilo postupně už sedm brankářů! Největší úspěšnost zákroků drží Lukáš Hosnedl (96,43%), který ale odchytal pouze jedno utkání. Nejvíce odchytaných minut má na svém kontě Sparťan Filip Novotný (93,21%). Dalšími brankáři, kteří si za Benátky letos zachytali, jsou například Roman Will, exlitvínovský Tomáš Halász, Fin Tarkki či českobudějovický Petr Kváča. Je tedy otázkou, kdo se postaví do brány v zítřejším utkání proti Mostu.