Most míří do hnízda Jestřábů! Co ho v něm čeká?

17.1.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté míří na led prostějovských Jestřábů. Tam je rozhodně nečeká nic jednoduchého. Utkání vzhledem k vzájemným zápasům slibuje veliké drama. Doufejme, že se šťastným koncem pro Severočechy. Úvodní vhazování bude vhozeno zítra v 18:00!

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějovští zažili fantastický vstup do letošní sezony. V prvních dvaceti zápasech se jim podařilo hned třináctkrát zvítězit a řadili se k nejlepším týmům celé tabulky. Po úžasném nástupu do sezony se ale začali Jestřábi propadat. Aktuální forma Prostějova je, dá se říci, hrůzostrašná. V posledních devíti zápasech dokázali pouze dvakrát zvítězit a přišel pád na deváté místo tabulky. V posledním utkání ovšem porazili lehce kometu letošní sezony Třebíč 3:0. Že by se Prostějov nakopl v závěru soutěže k velkým výkonům?

Vzájemné zápasy

Ve vzájemných měřených to byl boj vždy až do úplného závěru. Ve třetím kole otočili Jestřábi utkání góly Moskaly a Ševce až v úplném závěru a po vítězství 4:3 na mosteckém ledě slavili tři body. Ve druhém střetnutí to byly naopak Severočeši, kteří dotahovali ztrátu. Gól Dufka už ale v závěru pouze zkorigoval výsledek a po výhře 3:2 se opět radoval Prostějov. Mostecká odveta přišla až v devětadvacátém kole. V něm předvedli mostečtí skvělý závěr a připsali si tři důležité body za vítězství 3:2.

Oba týmy pod statistickým drobnohledem:

Hráčské a brankářské statistiky

Ofenziva Prostějova se opírá o osmadvacetiletého odchovance Ústí nad Labem Martina Nováka. Bývalý hráč Sparty Praha zaznamenal v letošní sezoně už dobrých šestatřicet kanadských bodů za jedenáct gólů a pětadvacet asistencí. Na záda mu s třiceti kanadskými body dýchá bývalý extraligový hráč Mladé Boleslavi či libereckých Tygrů Lukáš Krejčík.

Mezi obránci vyčnívají dva hokejisté. Nejproduktivnějším obránce je zkušený osmatřicetiletý Aleš Holík. Majitel více než 300 utkání ve WSM lize zaznamenal v letošní sezoně šestnáct kanadských bodů. Druhým v pořadí je ofenzivní obránce Tomáš Protivný (3+13).

Brankoviště - Pavel Kantor. Toto spojení platí v Prostějově vcelku spolehlivě. Kvalitami extraligový brankář odmítl několik nabídek z nejvyšší soutěže a vypomáhá prvoligovému Prostějovu v bojích o příčky nejvyšší. Jeho procentuální úspěšnost zákroků je nad devadesát procent. Dvojku mu dělá mladý, dvaadvacetiletý Jakub Neužil s taktéž skvělou úspěšností zákroků – 92,64%!

V sobotu zavítá na mostecký led českobudějovický Motor, utkání začíná opět netradičně v 16:00!