Most na Slavii umí a do Edenu pojede pro body!

13.12.2016 | Redakce

Už zítra se mostečtí hokejisté představí na ledě pražské Slavie. Do utkání půjdou bez obav, na Slavii totiž umí! V prvním vzájemném utkání v Edenu ji dokázali obrat o všechny tři body po vítězství 4:1, ve druhém utkání podlehli smolně 1:2.

HC Slavia Praha

Čtvrtý tým tabulky HC Slavia Praha prožívá vcelku šťastné období. Po generační obměně dokázala vyhrát hned třináct z dvaceti utkání a v tabulce se tak drží na skvělém 4. místě. Poslední dvě utkání ovšem Slavii nevyšla úplně podle představ. Nejprve ve středu podlehla v Edenu jihlavské Dukle 2:5 a v posledním, sobotním utkání prohrála na ledě horácké Třebíče 0:2.

Nejproduktivnějším hokejistou Pražanů je jednoznačně David Šafránek! Pětadvacetiletý útočník dokázal v sedmadvaceti zápasech posbírat pětadvacet bodů za patnáct branek a deset gólových přihrávek! Na záda mu dýchá Antonín Dušek s jednadvaceti kanadskými body. Mezi obránci vyčnívá zkušený Jan Pohl. Pětadvacetiletý bek dokázal nasbírat celkem patnáct kanadských bodů.

Na post brankářské jedničky Slavie Praha se vyškrábal mladý Dominik Frodl. Dvacetiletý brankář v letošní sezoně odchytal už sedmnáct zápasů, po kterých si drží úžasnou procentuální úspěšnost zákroků 94,24%! Záda mu kryje zkušený Alexandr Hylák (92,68%) a dvaadvacetiletý brankář Patrik Polívka (92,52%).

Vzájemné zápasy:

HC Slavia Praha - HC Most 1:4

Branky a nahrávky: 20. Kverka (M. Drtina) – 24. Alinč (Rod, Kokeš), 35. Válek (Řehoř), 50. J. Šimeček (Mráz), 58. Rod.Rozhodčí: Tomáš Luczków, Jan Čížek, David Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

HC Most - HC Slavia Praha 1:2

Branky a nahrávky: 31. Smolka (K. Černý, Divíšek) – 9. Pohl (Knot), 30. J. Novák (Kverka, Šafránek). Rozhodčí: Smitka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 32:37 (14:9, 7:14, 11:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2.