Most pořebuje protrhnout sérii porážek! Přijedou Sešívaní

29.1.2017 | Redakce

Už v pondělí zavítají na led posledního Mostů hokejisté Slavie. Čtvrtý celek tabulky si kryje záda před dotírající Třebíčí a pomalu se připravuje na play-off, naopak mostečtí mají úplně jiné starosti. Nejen, že jim pomalu ujíždí vlak, navíc potřebují protrhnout nepříjemnou sérii porážek!

HC Slavia Praha

Sešívaní jsou stále na čtvrtém místě, musí si ale dávat pozor zejména na Ústí nad Labem a Třebíč. Na oba celky mají totiž jen šesti, respektive sedmi bodový náskok. V posledních zápasech navíc nedokázali bodovat podle představ, třikrát za sebou ztratili duel v prodloužení nebo nájezdech. V minulém kole se jim ale zadařilo, když ve veledůležitém zápas na domácím ledě dokázali přetlačit horáckou Třebíč 3:2 po prodloužení. Před klíčovými bitvami Pražané do svých řad přivedli dvě posily. Zkušeného Pletku doplnil čtyřiadvacetiletý Půhoný.

Vzájemné zápasy

HC Slavia Praha - HC Most 1:4

Branky a nahrávky: 20. Kverka (M. Drtina) – 24. Alinč (Rod, Kokeš), 35. Válek (Řehoř), 50. J. Šimeček (Mráz), 58. Rod. Rozhodčí:Tomáš Luczków, Jan Čížek, David Potůček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

HC Most - HC Slavia Praha 1:2

Branky a nahrávky: 31. Smolka (K. Černý, Divíšek) – 9. Pohl (Knot), 30. J. Novák (Kverka, Šafránek). Rozhodčí: Smitka – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 512. Střely na branku: 32:37 (14:9, 7:14, 11:14).

HC Slavia Praha - HC Most 6:1

Branky a nahrávky: 13. P. Beránek (Dušek, J. Novák), 15. Tejral (Kubica), 16. Schleiss (M. Kadlec), 30. Dušek (Jankovský), 31. Dušek (Holý, Jankovský), 33. P. Beránek (Dušek, Jankovský) – 7. J. Šimeček (Řehoř). Rozhodčí: Doležal – Kis, Lučan. Vyloučení: 3:2. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 44:38 (18:12, 16:12, 10:14).

Hráčské a brankářské statistiky

Pražané mají jednoho jasného lídra, kterým je David Šafránek. Pětadvacetiletý útočník zapsal v letošní sezoně už třicet bodů, se kterými se s velkým náskokem sluní na čele tabulky produktivity Slavie. Druhý v pořadí je „pouze“ s pětadvaceti kanadskými body Antonín Dušek. Třicetiletý cestovatel vstřelil v letošní sezoně dvanáct branek, k nimž přidal třináct asistencí.

Mezi obránci se titulem nejofenzivnější bek pyšní Jan Pohl. Vzrůstem nepříliš vysoký obránce letos pomohl svému týmu dvaceti body za šest branek a čtrnáct asistencí. Na záda mu s patnácti body dýchá Jan Novák, exmostecký sedmatřicetiletý obránce. V bráně si dobrou pozici vydobyl mladý Dominik Frodl. Dvacetiletá opora Slavie drží v letošní sezoně fantastický průměr zákroků 94,40%! Záda mu kryjí Alexandr Hylák (92,68%) či Patrik Polívka (91,89%).