Most potřebuje body jako sůl. S Přerovem netradičně již od 16:00!

13.1.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté přivítají v sobotním utkání na vlastním ledě přerovské Zubry. Do utkání půjde s cílem natáhnout černou sérii Přerova na pět porážek v řadě a vybojovat nějaký potřebný bod ke stažení ztráty na třináctou Kadaň. Úvodní vhazování bude uskutečněno netradičně již v 16:00!

HC ZUBR Přerov (7. místo, 14 – 5 – 6 -15, 58 bodů, skóre 106:106)

Ambiciózní Zubři mohou být při pohledu na tabulku v klidu. Ztráta Přerova na vysněné šesté místo zaručující play-off činí čtyři body. V poklidném středu tabulky, v němž se ocitají především díky skvělému vstupu do sezony, v pohodě hlídají soupeře za svými zády a pomalu ladí formu na závěrečné boje.

V poslední době se Zubrům ale zřejmě neusíná nijak příjemně. Jejich středeční porážka s Třebíčí totiž byla již pátou v řadě! Po překvapivě jasné porážce v Havířově přišla očekávané porážky s kladenskými Rytíři, pražskou Slavií a jihlavskou Duklou. Přerovští tak mají ideální příležitost k přerušení černé série, kde jinde se o to pokoušet, než na ledě posledního týmu ze severu Čech.

O ofenzivě Přerova se nedá říci, že by ji táhla jedna či dvě osobnosti. Rovnoměrným podílem se na brankách Zubrů podílí hned několik útočníků. Momentálně nejproduktivnějším je Vlastimil Dostálek se čtrnácti góly a deseti asistencemi. Stejným počtem kanadských bodů se pyšní také Milan Procházka (8+16).

Mezi přerovskými beky dominuje zkušený, třiatřicetiletý Lukáš Chemlíř. Bývalý extraligový obránce Vítkovic či pražské Sparty v dosavadním průběhu sezony zaznamenal devatenáct kanadských bodů za dvě branky a úctyhodných sedmnáct asistencí. Na záda mu dýchá autor čtrnácti kanadských bodů Jakub Ferenc. Sedmadvacetiletý, dvoumetrový a skoro stokilový pořízek nasázel letos už šest branek, k nimž přidal osm gólových asistencí.

Branku Přerova ve většině případů obývá zkušený borec Luboš Horčička. Sedmatřicetiletá legenda Zlína, také bývalý brankář Chomutova, Kladna, Mladé Boleslavi či Třince odchytala v letošní sezoně třicet zápasů! Po nich si drží úchvatnou procentuální úspěšnost zákroků 93,42% - pátý nejlepší ve WSM lize! Záda mu kryjí Lukáš Klimeš (88,46%) či dvaatřicetiletý Tomáš Štůrala (94,33)!

Utkání začíná netradičně již v 16:00! Tedy ideální příležitost pro tatínky se syny či dcerami přijít povzbudit mostecké hokejisty v boji o udržení druhé nejvyšší hokejové soutěže na severu Čech.