Most v sobotu zamíří do Havířova

16.1.2015 | Jiří Rybář

V sobotu zajíždí mostečtí hokejisté v utkání 45. kola na svou nejdelší štreku v rámci 1. ligy do Slezska, kde se postaví celku AZ Havířov. Zatímco Mostu už v podstatě ve zbytku sezóny o nic nejde, tak Slezané stále bojují o první šestku, která by jim zajistila přímou účast v 1. kole play off.

45. kolo 1. hokejové ligy zavede mostecké hokejisty do do své nejvzdálenější prvoligové destinace. Ve Slezsku se střetnou s celkem AZ Havířov. Havířovští borci mají sezónu velice dobře rozehranou. Momentálně jim patří 8. místo za 71 získaných bodů. Na přímý postup do 1. kola play off mají však na šestou Jihlavu pouze dvoubodovou ztrátu (Dukla má však utkání k dobru). V posledních pěti utkáních AZ vyhrál dvakrát, třikrát potom odešel poražen. V posledním kole Havířov v důležitém zápase prohrál v Kadani jednoznačně 6:2. S Mostem má však letos aktivní bilanci 2:1 na zápasy, když prohrál pouze úvodní duel v Mostě, zbylé dva zápasy už se potom staly kořistí AZetu. Jedničkou na brankovišti je Lukáš Daneček, záda mu potom kryje Petr Matoušek. Nejproduktivnějším obráncem je s 11 body (3+8) Radim Ostčil. Antonín Pechanec je s 28 body (11+17) nejproduktivnější mezi útočníky. Nejlepším klubovým střelcem je s 16 brankami Marek Loskot. Mužstvo dlouhodobě trénuje Jan Daneček. Utkání začne v K&K Pneu Aréně od 17:00 hodin.

Most ve středu prohrál doma s Ústím 2:4, čímž se vlastně reálně připravil o možnost, aby mohl ještě zasáhnout do bojů o předkolo play off. Se 46 body mu patří 12. místo, na desátý Šumperk už ztrácí takřka nedostižných 13 bodů. Na druhou stranu se mosteckým borcům letos s velkou pravděpodobností vyhnou sestupové starosti, protože na poslední Havl. Brod disponují luxusním 16 bodovým náskokem. Do Havířova však Most pocestuje bez jakékoli hráčské podpory z litvínovské Vervy. I obránce Gula už se vrátil zpátky do Litvínova, takže trenér Baďouček bude moci spoléhat pouze na hráče, které má v tréninku. V kádru navíc vládne i menší marodka (Bojer, Havlíček, Čmolík), takže zůstává otázkou, jestli Most nenastoupí pouze na tři formace. Do branky by se měl podle trenéra Baďoučka postavit Jakub Soukup.