Mostečtí doma musí bodovat, přijedou Jestřábi

29.11.2016 | Redakce

Ve středečním programu WSM Ligy se střetnou domácí hokejisté Mostu s Jestřábi z Prostějova. V utkání půjde o souboj posledního a sedmého týmu tabulky. Oba týmy od sebe dělí osmnáct bodů, a tak o favoritovi není pochyb. Prostějovští navíc chytli skvělou fazonu, kterou v sobotu odnesli hokejisté horácké Třebíče, kteří z Prostějova odjeli s výpraskem 3:7.

LHK Jestřábi Prostějov

Prostějov bodoval pouze ve třech z posledních osmi zápasů. Ten poslední ale ovládli drtivým poměrem 7:3 s Třebíčí, a tak na toto vítězství budou chtít jistě navázat v utkání s Mostem. K navázání na skvělý výkon proti Třebíči by hostům měla pomoct trojice útočníků Martin Novák, Matouš Venkrbec a Patrik Moskal, která nasbírala celkem 71 kanadských bodů. Matouš Venkrbec jako jediný z Jestřábů letos dosáhl hranice deseti gólů a se čtrnácti brankami je nejlepším střelcem Prostějova.

Vzájemná utkání

HC Most – LHK Jestřábi Prostějov 3:4

Branky a nahrávky: 19. Strejček (Rod, Havlíček), 35. Válek (J. Šimeček), 40. Stříbrný (Havlíček) – 3. Luňák (Rudovský, Venkrbec), 17. M. Novák (Protivný, J. Káňa), 56. Moskal (Augustin, D. Kolář), 60. Švec (A. Holík). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Podrazil. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. Diváci: 253. Střely na branku: 23:37.

HC Most: Pinc – Hora, J. Novák, Strejček, Šesták, Charousek, Černý, Rulík – Kubinčák, Divíšek, Stříbrný – Havelka, Alinč, Smolka – Rod, Havlíček, Mráz – Mical, Válek, Šimeček.

HC Prostějov: Kantor – Holík, Kvapil, Protivný, Kolář, Šafář, Zadražil – Venkrbec, Luňák, Rudovský – M. Novák, Moskal, Káňa – Šlahař, Krejčík, Půhoný – Fiala, Augustin, Švec.

LHK Jestřábi Prostějov – HC Most 3:2

Branky a nahrávky: 36. Korhoň (Moskal, Protivný), 45. D. Kolář (Půhoný), 51. Protivný – 41. K. Černý (Alinč), 60. Dufek (J. Šimeček). Rozhodčí: Jílek - Lučan, Kis. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1421. Střely na branku: 30:26 (13:6, 9:7, 8:13). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Prostějov: Kantor (Neužil) – A. Holík, T. Kvapil, Protivný, D. Kolář, V. Zadražil, Vokurka, Grebeňuk – Luňák (C), Venkrbec, Rudovský – M. Novák, Moskal, Korhoň – Půhoný, Augustin, Fiala – Hozák.

HC Most: Pinc (Spěšný) – K. Černý, J. Novák, Šesták, Strejček, Rulík, Hora, Charousek – Rod, Alinč, Smolka – J. Doležal, Divíšek, Slavíček – Mical, Trübenekr, Kubinčák – Řehoř, J. Šimeček (C), Dufek.