Mostečtí míří po skvělém výkonu na horkou půdu jihlavské Dukly!

31.1.2017 | Redakce

Mostečtí hokejisté po skvělém vítězství v pondělí nad pražskou Slavií míří na horkou půdu jihlavské Dukly. Třetí tým tabulky také v letošní sezoně atakuje stobodovou hranici a pomalu už přemýšlí nad soupeřem v play-off. Sebevědomím posílení Most potřebuje i nadále body jako sůl, a tak se schyluje k velké bitvě. Doufejme, že se šťastným koncem pro Severočechy. Utkání začíná zítra v 17:30!

HC Dukla Jihlava

Jihlava prožívá, dá se říci ideální sezonu podle představ. Dukla si od samého začátku soutěže počíná velmi dobře. Kromě mírného výpadku od 23. do 27. kola předvádí vyrovnané výkony a připisuje si jeden bod za druhým. Spolu s Budějovicemi a Kladnem vytvořila Jihlava velmi silnou trojku, která bude stoprocentně atakovat hranici sto bodů. V posledním kole si Dukla poradila ve vyrovnaném utkání s kometou letošní sezony Třebíčí.

Vzájemná utkání

HC Most - HC Dukla Jihlava 3:4 po prodloužení

Branky a nahrávky:18. Divíšek (Hora, Kokeš), 46. Rod (Smolka, Slavíček), 57. Alinč (Rod) – 4. Březina (Anděl, Šidlík), 54. Protasenja (Skořepa), 58. Říha, 64. F. Seman.

HC Dukla Jihalav - HC Most 3:0

Branky a nahrávky: 10. Diviš (Bilčík), 22. Říha (Diviš, Stoklasa), 59. Skořepa (Protasenja). Rozhodčí: Veselý – Maštalíř, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Dufek (MST) 10 min. OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1131. Střely na branku: 32:27. Průběh utkání: 3:0.

HC Most - HC Dukla Jihlava 1:3

Branky a nahrávky: 47. Válek (Gerhát) – 9. Jergl (Důras), 19. Protasenja (Březina, F. Seman), 60. Skořepa (Jergl, Důras). Rozhodčí: Luczków – Jílek, Šperl. Vyloučení: 4:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 188. Střely na branku: 23:45 (7:19, 7:12, 9:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Hráčské a brankářské statistiky

Tomáš Čachotský – jedno jméno, velký lídr. Dlouholetá opora jihlavské Dukly zapsala v letošní sezoně sedmačtyřicet bodů, díky nimž si drží průměr „co zápas, to bod“. No řekněte, v pětačtyřiceti letech? Skvělý počin. Ze druhého místa mu na pomyslná záda dýchá Jiří Říha. Jeden z nejproduktivnějších beků celé WSM Ligy vstřelil v letošní sezoně osmnáct branek, k nimž přidal skvělých devatenáct asistencí.

V letošní sezoně se v bráně Jihlavy střídají dva brankáři. Prvním je Miroslav Svoboda. Brankář draftovaný do NHL a mládežnický reprezentant drží neskutečný průměr 94,43% úspěšnosti zákroků. Druhým parťákem mu je další velké jméno a budoucí hvězda českého hokeje – Jakub Škarek. Brankář ročníku 1999 je považován za jednoho z nejtalentovanějších brankářů Evropy svého ročníku a očima už také šilhá po draftu, na kterém by měl být zvolen velmi vysoko. V letošní sezoně odchytal Škarek dvaadvacet zápasů s úspěšností zákroků 92,64%!