Mostečtí se potřebují chytit, kde jinde, než v Třebíči!

27.12.2016 | Redakce

Již zítra se mostečtí hokejisté představí na ledě horácké Třebíče. Do utkání budou poprvé vstupovat pod taktovkou nového trenéra týmu Aleše Tottera. Utkání slibuje skvělou podívanou, domácí jedou na skvělé vítězné vlně a mostečtí potřebují bodovat za každou cenu!

SK Horácká Slavia Třebíč (8. místo, 51 bodů, 91:103)

Osmý celek WSM Ligy chytl v poslední době fantastickou fazónu. V posledních sedmi zápasech posbírali Třebíčští patnáct bodů. V posledních třech zápasech dokázali vždy zvítězit, a to i přes to, že jim v cestě stály takové týmy jako je pražská Slavie nebo jihlavská Dukla! V obou ze dvou vzájemných zápasů s Mostem se radoval jiný tým. Nejprve dokázali mostečtí zvítězit v prodloužení na ledě Třebíče 3:2, což ovšem oplatili stejnou mincí také hokejisté Třebíče, kteří se na ledě Mostu radovali ze zisku dvou bodů po vítězství 2:1!

Nejproduktivnějším hokejistou Třebíče je velezkušený sedmatřicetiletý útočník Roman Erat. Bratr slavnějšího Martina Erata, který odehrál přes 500 extraligových zápasů, v nichž posbíral úctyhodných 249 kanadských bodů, řádí v dresu horácké Třebíče jako černá ruka. V letošním ročníku si připsal na své konto již třicet kanadských bodů, čímž se osamostatnil na čele produktivity Třebíče. Nejproduktivnějším zadákem Třebíče je Jan Zdráhal s pěti brankami a deseti gólovými asistencemi. Jedničkou v brankovišti Třebíče je Pavel Jekel. Jednadvacetiletý odchovanec Brna si drží procentuální úspěšnost zákroků na čísle 92,12. Záda mu kryje další mladíček Dominik Svoboda.

Sestavy obou týmů v minulém zápase:

HC Most: Pinc – K. Černý, Charousek, Drábek, Strejček, Hora, Šefl, Rulík – Kubinčák, Divíšek, Gerhát – Rod, Havlíček, R. Veselý – Smolka, J. Šimeček, Válek – Mical, Trübenekr.

SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Niko, Zdráhal, D. Mikyska, Bartejs, Lojek, Čejka, Blaha – Erat, Dolníček, Pekr – Kusko, Milfait, Mrázek – Jan Wasserbauer, R. Zohorna, Kristl – Malec, Psota, Huňa.