Poslední domácí zápas v základní části sehraje Most s Třebíčí

30.1.2015 | Jiří Rybář

Most sehraje v sobotu poslední domácí zápas v základní části. Z jižní Moravy dorazí velice silná Třebíč, která stále ještě bojuje o druhé místo v tabulce. Most ještě nemá úplně jistou záchranu, takže má o motivaci také postaráno.

Základní část 1. ligy spěje velice rychle ke svému konci. V sobotu je na pořadu už 50. kolo. HC Most v něm přivítá na svém ledě celek SK Horácká Slavia Třebíč. Horákům patří v tabulce zatím 5. místo za 88 získaných bodů. Ve zbývajících třech kolech jistě udělají vše proto, aby své postavení ještě vylepšili, a mohli tak čtvrtfinále play off zahájit na domácím ledě. Třebíč ztrácí aktuálně čtyři body na druhé Kladno, tři na třetí Budějovice a dva na čtvrtou Jihlavu. Horácká Slavia ale momentálně nedisponuje nijak oslnivou formou. Z posledních šesti utkání zvítězila pouze ve dvou případech. V posledním kole doma ve středu zdolala 3:1 Kadaň. S Mostem však letos vyhrála všechny tři vzájemné duely, ve kterých si připsala plný počet devíti bodů. V brance Třebíče se letos protočilo už devět gólmanů, jedničkou je však Martin Falter. Nejproduktivnějším obráncem je ex olomoucký Jakub Bartoň, který jich má na svém kontě už 28 (9+19). Statistiky útočníků ovládá zkušený Roman Erat s 43 body (8+35). Nejlepším střelcem je další bývalý olomoucký hráč Matěj Pekr, jenž se trefil už 21x. Z lavičky vede mužstvo Jiří Mička. Utkání začne na mosteckém zimním stadionu od 17:30 hodin.

Most ve středu podlehl v Jihlavě 5:0. Nic to však nezměnilo na jeho postavení v tabulce, kde se nachází stále na 12. místě se ziskem 46 bodů. Nicméně série porážek se natáhla už na sedm zápasů v řadě, dokonce bez zisku jediného bodu. Záchrana v 1. lize je pořád velice blízko, neboť poslední Havl. Brod ztrácí pořád na Most 14 bodů, a ve hře je včetně play out ještě 27 bodů. Přesto by Most potřeboval prolomit sérii porážek, zvítězit, aby získal, co možná nejdříve, prvoligovou jistotu i do příští sezóny. Proti Třebíči se do branky opět postaví Lukáš Horák, z Litvínova by mohl tým posílit obránce Baránek, případně útočník Písařík. Na marodku však přibyl v Jihlavě útočník Přeučil, který má vyhozené rameno.