Přiblíží se Most v Prostějově definitivní záchraně?

23.1.2015 | Jiří Rybář

47. kolo zavede mostecké hokejisty na Hanou, kde se střetnou s týmem LHK Jestřábi Prostějov. Hanákům půjde o hodně, protože jsou v přímém ohrožení sestupem, Most je v relativní klidu, přesto by si neměl dovolit utkání odevzdat, protože jeho záchrana ještě zdaleka není jistá. Ani 15 bodů náskoku na Havl. Brod, respektive 12 na Prostějov, nesmí mostecké hráče ukolébat k bezstarostnému výkonu.

V sobotu pokračuje 1. liga už svým 47. kolem. Mostecké hokejisty v něm čeká poměrně daleká cesta na Hanou, kde se postaví celku LHK Jestřábi Prostějov. Prostějovští v podstatě od začátku začátku soutěže svádějí boj o poslední místo s Havl. Brodem. V současnosti jsou Jestřábi na 13. místě se ziskem 34 bodů. Na poslední Rebely mají náskok 5 bodů. Jejich aktuální forma však není z nejlepších, z posledních 9 utkání se radovali pouze v jediném případě, zbývajících osm zápasů prohráli bez zisku jediného bodu. V posledním utkání prohráli v Kadani 3:1. S Mostem mají letos bilanci 1:2 na zápasy (3:6 na body). V brance je jedničkou Juraj Šimboch, jeho statistiky však i díky skutečnosti, že Jestřábi inkasovali nejvíce branek ze všech, nejsou nijak oslnivé. Naopak výtečnými čísly se pyšní nejproduktivnější bek Jestřábů David Roupec, který už si připsal skvělých 29 bodů (8+21), což stačí i na vedení v produktivitě mezi všemi hráči. Nejproduktivnější útočník Václav Meidl totiž získal bodů 26 (8+18). Nejlepším střelcem je s 10 brankami Marek Indra. Mužstvo momentálně trénuje Zdeněk Čech, který je už třetím hlavním koučem v letošní sezóně. Utkání začne v 17:00 hodin.

Most je v tabulce stabilně na 12. místě se ziskem 46 bodů. Ve středu však podlehl doma Českým Budějovicím 0:4. Byla to už jeho čtvrtá porážka v řadě. Mostecký náskok na pozice, které znamenají boj o sestup je sice pořád poměrně komfortní, přesto by bylo dobré, kdyby se mužstvo na Hané chytlo, a vybojovalo nějaké body. Případná výhra by Most už hodně blízko posunula k definitivní záchraně v soutěži. Do branky se v sobotu zřejmě postaví Horák, s velkou pomocí však nelze příliš počítat z partnerské Vervy. Reálně to vypadá, že s mužstvem by mohl odcestovat snad jedině obránce Gula. Mostecká sestava bude závislá i na tom, jak rychle se bude vyprazdňovat marodka. V Prostějově to sice nebude pro Most nijak zásadní utkání, přesto je určitě v silách týmu, aby na Hané zvítězil.