Přijedou Litoměřice, Most už potřebuje konečně vyhrát!

25.1.2015 | Jiří Rybář

Vloženým pondělkem pokračuje 1. hokejová liga už svým 48. kolem. HC Most v něm přivítá na svém ledě celek HC Stadion Litoměřice. Zatímco Most se bude snažit o brzké pojištění záchrany v soutěži, tak Litoměřice budou bojovat o šestou příčku a tím i přímý postup do čtvrtfinále play off, čímž by se vyhnuly nutnosti hrát už v předkole.

1. liga spěje rychle ke konci své základní části, ve které zbývá sehrát ještě 5 kol. V rámci utkání 48. kola přivítá HC Most v regionálním derby tým HC Stadion Litoměřice. Litoměřicím patří zatím 7. místo se ziskem 76 bodů. Ve zbývajících zápasech se tak hráči s kalichem na prsou střetnou na dálku s Kadaní a Havířovem v boji o šestou příčku, která ještě zajišťuje přímý postup do čtvrtfinále play off. Stadion se ale momentálně nenachází zrovna v optimální formě, protože z posledních 7 utkání vyhrál pouze jednou. Má na svém kontě tři porážky v řadě, přičemž ta poslední je ze soboty, kdy podlehl doma Kadani 3:4. S Mostem má letos bilanci 2:1 na zápasy (5:4 na body), když Litoměřičtí vyhráli obě domácí utkání. Jedničkou na brankovišti je Tomáš Král, jemuž kryje záda zkušený Petr Přikryl. Nejproduktivnějším obráncem je s 20 body (8+12) Jakub Šulc. Mezi útočníky dominuje s 54 body (10+44) Jaroslav Kalla. Nejlepším střelcem mužstva je s 29 brankami Vítězslav Bílek. Z lavičky vede mužstvo dlouhodobě dvojice Jiří Doležal - Daniel Tvrzník. Utkání začne v Mostě tradičně od 17:30 hodin.

Most prohrál v sobotu v Prostějově 4:1, čímž se jeho definitivní záchrana v soutěži zase oddálila. 12. místo za 46 získaných bodů je stále poměrně pevné, ale přesto je třeba zase začít bodovat. Porážka v Prostějově už byla pátou v řadě a čtrnáctá z posledních šestnácti utkání. Proti Litoměřicím se do branky postaví opět Horák, který sice utkání v Prostějově z důvodu lehkého zranění nedochytal, ale v neděli už opět normálně s mužstvem trénoval. Z Litvínova budou tentokráte k dispozici obránci Pavelka s Baránkem. Most jednoznačně nejvíce trápí střílení branek. V poslední čtvrtině se trefil v osmi zápasech pouze 13x (z toho 4x proti Kadani), což dává velice špatný brankový průměr 1,63 branky na zápas. Pokud se tato skutečnost nezlepší, tak Mostečtí jenom těžko budou sbírat body, které budou k definitivní záchraně ještě zcela jistě potřebovat.