Přijedou neoblíbené České Budějovice, podaří se Mostu zvítězit?

20.1.2015 | Jiří Rybář

1. liga spěje rychle ke konci základní části. Ve 46. kole zavítá do Mostu celek ČEZ Motor České Budějovice. Most už může být ve zbytku sezóny relativně v klidu, protože na předkolo play off už nedosáhne, ale stejně tak mu zatím nehrozí sestupové starosti. Naopak Motor hraje o celkové druhé místo a tím i výhodnou pozici pro vyřazovací boje.

46. kolo 1. hokejové ligy zavede do Mostu druhý tým tabulky ČEZ Motor České Budějovice. Jihočechům půjde v závěru základní části ještě o hodně. Rozhodně se pokusí uhájit svojí druhou příčku, aby měli výhodné nasazení do play off a vyhnuli se případně v rozhodující semifinálové sérii suverénnímu Chomutovu. Motor dosud nasbíral 86 bodů, což mu dává k dobru tři body na Kladno, respektive čtyři na Třebíč, což jsou jeho největší konkurenti v boji o konečnou druhou příčku. V posledních pěti utkáních Motor vyhrál třikrát, pokaždé však doma. Oba poslední venkovní zápasy prohrál dokonce bez vstřelené branky (v Havl .Brodu 1:0, na Kladně 5:0). V tom úplně posledním utkání však doma smetl Kadaň 6:1. Proti Mostu se Jihočechům letos ale mimořádně daří, všechny tři utkání vyhráli s velkou převahou (6:0, 7:2 a 5:1). Jedničkou na brankovišti je Ondřej Bláha, který si udržuje skvělý průměr 2,09 branky na zápas a úspěšnost 93,28%. Nejproduktivnějším bekem je s 19 body (7+12) Roman Vráblík. Klubovou produktivitu ovládá jednoznačně dvojice Tomáš Nouza se 70 body (30+40) a Josef Straka se 67 body (27+40). Mužstvo vede z lavičky Petr Rosol. Utkání začne v Mostě tradičně od 17:30 hodin.

Most prohrál v sobotu v hodně kombinované sestavě v Havířově 3:1. V tabulce mu však stále patří 12. místo za 46 získaných bodů. Mužstvo trápí značná marodka, takže sestava se lepí, jak se dá. Proti Motoru by se měl do branky opět postavit Jakub Soukup, je otázkou, kdo pomůže mužstvu z Litvínova. Ale je předpoklad, že vedle skoro jistého Písaříka, by mohla dorazit i dvojice Šrámek - Jurčík. Pokud bude chtít Most proti Jihočechům uspět, bude muset v první řadě uhlídat útočnou řadu Nouza - Straka - Heřman, což bude mimořádně obtížný úkol. Je třeba si uvědomit, že i přes náskok 15 bodů na poslední Havl. Brod, není ještě záchrana v soutěži ani zdaleka jistá. Po skončení zákl. části bude čtyři poslední týmy totiž čekat ještě šestikolové play out. Proto každý získaný bod v základní části může mít svou cenu.