Řada je na domácích. Mostečtí se připravují na havířovský AZet!

24.1.2017 | Redakce

Po smoleném utkání v Benátkách čeká zítra na hokejisty Mostu vzdálený AZ Havířov. V utkání posledního a dvanáctého týmu tabulky půjde o velmi důležité body, které napoví, jak na tom jsou oba týmy. Ve všech vzájemných zápasech letos se radoval domácí tým, řada je tedy na hokejistech Mostu. Utkání startuje tradičně v 17:30!

HC AZ Havířov 2010

Havířovští se po velmi pomalém rozjezdu zahřáli do kvalitní provozní teploty. I přes to, že v minulém kole podlehli vysoko Třebíčí, dá se jejich forma označit za dobrou. Aktuálně dvanáctý tým tabulky si v posledních devíti zápasech připsal dobrých patnáct bodů, díky nimž si vytvořil pěkný náskok na poslední Most.

Vzájemné zápasy

HC AZ Havířov 2010 - HC Most 4:1

Branky a nahrávky: 22. Petran (Gřeš, D. Matula), 26. Kotala (Sztefek, Haas), 35. Štumpf (Pechanec), 53. Pechanec (Štumpf) – 49. M. Hanzl (Jurčík, Doležal). Rozhodčí: Kubičík – Barteček, Ganger. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

HC Most - HC AZ Havířov 2010 2:1

Branky a nahrávky: 42. Kubinčák (Slavíček), 50. J. Šimeček (Hora) – 16. Kalus (Pechanec, Krisl). Rozhodčí: Doležal – Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 7:6. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 231. Střely na branku: 36:26 (12:6, 13:10, 11:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

HC AZ Havířov 2010 - HC Most 5:2

Branky a nahrávky: Hlinka (Petran), 4. Štumpf (TS), 8. Kanko (Maruna), 8. Kalus (Kotala, Haas), 22. Hlinka (Chroboček) – 6. Divíšek (K. Černý, Havlíček), 30. Smolka (Hora, Šefl). Rozhodčí: Kika – Reich, Měkýš. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.

Hráčské a brankářské statistiky

Za tahouna Havířova by se dal označit pětadvacetiletý Daniel Štumpf. Nepříliš zkušený útočník AZ zaznamenal v letošní sezoně ve čtyřiceti zápasech čtyřiadvacet bodů za deset branek a čtrnáct gólových asistencí. Druhým nejproduktivnějším hráčem týmu je David Dvořáček. Bývalý mládežnický reprezentant zapsal letos jednadvacet bodů za sedm branek a čtrnáct asistencí.

Mezi beky vyčnívají tři jména. Nejproduktivnějším obráncem je Marcel Petran. Ostřílený třicátník zaznamenal letos patnáct kanadských bodů. Na záda mu dýchá se dýchá dvojice obránců se stejným počtem bodů. Osmatřicetiletý, Extraligou ostřílený Daniel Seman (3+10) a Jiří Krisl (0+13)! Bránu Havířova obývá ve většině případů Marek Laco, který si drží procentuální úspěšnost zákroků na 92,24 procentech.