Rytíři ve srabu, Most se je pokusí překvapit a bodovat!

9.12.2016 | Redakce

Už zítra přivítají mostečtí hokejisté doma kladenské Rytíře. Kladenští Rytíři se v poslední době potýkají s krizí, díky ní se propadli "až" na třetí místo tabulky. Mostečtí se pokusí překvapit a o nějaké body favorita oloupit.

Rytíři Kladno

Forma Středočechů je v posledních zápasech možná vůbec tou nejhorší z celé WSM Ligy. Kladno padlo pětkrát ze sedmi případů. Především v domácím prostředí se mu nedaří. Postupně zde vyhrály České Budějovice, Benátky nad Jizerou, Litoměřice i pražská Slavia. Právě porážky se sousedy v tabulce odsunuly Kladno až na třetí příčku. V posledním zápase ale na domácí půdě dokázali přetlačit horáckou Třebíč 3:2, a tak se dost možná vrátili Rytíři na vítěznou vlnu.

Nejproduktivnějším hokejistou Rytířů je veterán Jiří Burger. Tento matador dokázal ve dvaatřiceti zápasech posbírat šestadvacet kanadských bodů za osm branek a osmnáct asistencí. Na paty mu šlape další kanonýr, a to Petr Ton! Bývalý hokejista Sparty či brněnské Komety posbíral v dosavadním průběhu sezony jednadvacet kanadských bodů. V bráně se vcelku pravidelně střídají Lukáš Cikánek a Miroslav Hanuljak. První jmenovaný si drží skoro 94% úspěšnost zákroků, Hanuljak necelých 92,5%.

Posledních pět zápasů Kladna:

Havířov – Kladno 1:2

Kladno – Litoměřice 2:4

Kladno – Slavia 0:1

Jihlava – Kladno 4:3

Kladno – Třebíč 3:2

Vzájemná utkání:

HC Most - HC Rytíři Kladno 2:4

Branky a nahrávky: 24. Smolka (Alinč), 47. Doležal (Stříbrný, M. Hanzl) – 4. Machač (Kubík, Tůma), 8. Cetkovský, 10. Burger (R. Přikryl, Ptáček), 25. Strnad (R. Přikryl, Ulrych). Rozhodčí: Jílek – Belko, Šmika. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

HC Rytíři Kladno - HC Most 7:1

Branky a nahrávky: 12. Strnad (R. Přikryl, Repe), 15. Machač (Burger, J. Drtina), 43. Burger (Machač, Tenkrát), 45. Machač (J. Drtina, Burger), 54. Ptáček (Ulrych, Ton), 56. Ulrych (Ptáček, Tůma), 58. Jánský (R. Přikryl, Strnad) – 59. Smolka (J. Doležal, Rod). Rozhodčí: Grech – Toman, Coubal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1790. Střely na branku: 44:21 (12:5, 12:11, 20:5). Průběh utkání: 7:0, 7:1.