V pondělí do Havl. Brodu

1.2.2015 | Jiří Rybář

Předposledním soupeřem HC Most bude v základní části celek HC Rebel Havlíčkův Brod, který je v tabulce poslední a s největší pravděpodobností se mezi ním a Prostějovem rozhodne o tom, kdo z 1. ligy sestoupí. Pokud by Most v Kotlině uspěl, jeho záchrana, která je i tak na velmi dobré cestě, by se stala takřka definitivní.

Dalším vloženým pondělkem pokračuje 1. hokejová liga. Mostečtí hokejisté v 51. kole zajíždějí za celkem HC Rebel Havlíčkův Brod. Rebelové se prakticky od začátku soutěže usadili na posledním místě tabulky, momentálně mají na svém kontě 34 bodů. Na předposlední Prostějov však ztrácí pouhé tři body, takže souboj o záchranu bude zřejmě ještě dlouho napínavý. Havl. Brod v sobotu zvítězil v Kadani 1:2 po sam. nájezdech, čímž přetrhl sedmi zápasovou šňůru porážek. S Mostem to mají Rebelové letos 1:2 na zápasy (2:7 na body). Jedničkou na brankovišti je v poslední době Čeněk Novák, nejproduktivnějším obráncem je s 8 body (1+7) Tomáš Semrád. Mezi útočníky dominuje s 25 body (13+12) Tomáš Rousek, který je zároveň i nejlepším střelcem klubu. Z lavičky vede mužstvo Vladimír Jeřábek. Utkání začne na stadionu v Kotlině od 18:00 hodin.

Most v sobotu zdolal 2:1 Třebíč. Stejně jako u Rebelů to znamenalo ukončení sedmi zápasů bez výhry, v případě Mostu však dokonce i bez zisku jediného bodu. Touto výhrou Most značně posílil svoje naděje na udržení v soutěži. Hrozba sestupu sice ještě není definitivně zažehnána, ale náskok 15 bodů právě na Rebely v době, kdy se bude rozdělovat ještě 24 bodů, dává Mostu velice silnou pozici v bojích o udržení. Navíc je předpoklad, že Most nějaké body v play out ještě získá, protože se v něm dvakrát utká s Havl. Brodem, Prostějovem a se Šumperkem. Pokud by tedy měl Most nakonec sestoupit, byl by to malý zázrak. I proto vedení do konce sezóny uvolnilo obránce Charouska s útočníkem Petruškou do Třebíče. Zápas v Havl. Brodu ale vůbec nepodceňuje, protože s mužstvem by měli k zápasu cestovat z Litvínova obránce Baránek a celá čtvrtá útočná formace Jurčík - Šrámek - Písařík. Do branky se opětovně postaví Lukáš Horák. Vítězství v Kotlině by dalo Mostu už téměř definitivu, ale ani případná porážka by žádnou tragédii neznamenala.