V regionálním derby změří Most síly s Ústím

13.1.2015 | Redakce

Ve středu pokračuje 1. liga svým 44. kolem. Mostečané v něm přivítají celek HC Slovan Ústí nad Labem. Slovan se momentálně nachází na 11. místě se ziskem 55 bodů. Ústečtí se tedy zřejmě ve zbytku základní části poperou o poslední vstupenku do předkola playoff se Šumperkem, který má o bod více. Momentální forma Slovanu ale není nijak oslnivá, z posledních šesti zápasů dokázali modro - žlutí vyhrát pouze jednou. V posledním kole podlehli doma Kadani 5:6 v prodloužení. S Mostem to má Ústí v této sezóně na zápasy 1:2. V brance Slovanu dostává nejvíce příležitostí Michal Petrásek, záda mu kryje Martin Volke. Mezi obránci je nejlépe bodujícím hráčem Tomáš Kolafa s 24 body (6+18).

Útočníkům vládne s obdivuhodnou formou nestárnoucí Jaroslav Roubík, který má na svém kontě skvělých 53 bodů (29+24). Roubík je rovněž zcela suverénně nejlepším střelcem svého týmu. Z lavičky vede mužstvo Miroslav Mach. Utkání začne na mosteckém ledě tradičně v 17:30 hodin. Most po dvou výhrách podlehl v pondělí v Benátkách 6:2, když mu nevyšla především poslední třetina. V tabulce ale stále zcela pevně drží 12. místo za 46 získaných bodů. Hrozba bojů o sestup není momentálně vůbec aktuální, protože ztráta posledního Havlíčkova Brodu na mostecké borce je plných 16 bodů, což může nechávat svěřence trenéra Baďoučka zcela v klidu. Navíc i Prostějov má ztrátu 13 bodů.

Teoretická šance je ale stále na postup do před kola playoff, kde Most ztrácí 10 bodů na Šumperk, který nyní drží poslední místo, které ještě předkolo playoff zaručuje. O bod méně má potom jedenácté Ústí. Pokud se Most chce ještě pořád reálně udržet ve hře, musí Ústí zdolat za tři body. V úterý večer ještě neměl trenér Baďouček jasno v tom, jestli postaví do branky Horáka, nebo Soukupa. Z marodky se však vrací obránce Kousalík, který už naplno v úterý trénoval s mužstvem. Na marodku ale přibyl s virózou útočník Bojer. Z Litvínova bude ještě pořád k dispozici obránce Gula, navíc je více než pravděpodobné, že v utkání s Ústím pomůže i někdo z trojice Písařík - Šrámek - Jurčík.