Ve středu se Most představí v Jihlavě

27.1.2015 | Jiří Rybář

V dalším kole 1. hokejové ligy zajíždí HC Most na Vysočinu, kde se postaví celku HC Dukla Jihlava. Dukla momentálně disponuje skvělou formou, proto situace mosteckých hokejistů, kterým se naopak v současnosti příliš nedaří, bude hodně složitá.

1. liga už se blíží do finiše základní části. Ve středu je na pořadu 49. kolo, ve kterém se Most představí na Vysočině, kde mu bude soupeřem HC Dukla Jihlava. Dukle patří v současnosti 4. místo za 87 získaných bodů. Na dálku se tak střetne ve zbývajících kolech s Českými Budějovicemi, Kladnem a Třebíčí o celkové druhé místo, které by znamenalo výhodné nasazení do vyřazovacích bojů. Dukla se do nejvyšších pater tabulky probojovala až v poslední době, kdy disponuje vynikající formou. Vyhrála devět utkání za sebou, z toho poslední čtyři dokonce na ledě soupeřů. Naposledy triumfovala v pondělí v Kadani 2:3. S Mostem vyhrála Dukla všechny tři letošní duely, bodový poměr je potom 8:1. V poslední době se v brance Jihlavy objevuje nejčastěji David Rittich, i když nejvíce zápasů má letos odchytáno veterán Lukáš Sáblík. Nejproduktivnějším obráncem je s 28 body (9+19) Zdeněk Čáp. Mezi útočníky vládne klubová ikona Tomáš Čachotský s 45 body (20+25). Ten je zároveň i nejlepším střelcem svého klubu. Dlouhodobým koučem Jihlavy je Petr Vlk. Utkání začne na Horáckém zimním stadionu od 17:30 hodin.

Most neprožívá zrovna šťastné období. Pondělní porážka s Litoměřicemi 3:6 byla už šestou v řadě. Přesto Mostu patří stabilně 12. místo za 46 získaných bodů. Mužstvo má pořád k dobru 9 bodů na Prostějov a dokonce 14 bodů na Havl. Brod. To sice dává Mostu pořád relativně klid v bojích o sestup, ale přesto nelze situaci podcenit. Včetně play out je ve hře stále ještě 30 bodů. V Jihlavě se do branky pravděpodobně opět postaví Lukáš Horák, z Litvínova by mohli vypomoci maximálně obránci Pavelka s Baránkem. Rýsuje se tedy takřka totožná sestava s tou, která se v pondělí představila proti Litoměřicím. Pouze účast litvínovských posil je s otazníkem. V Jihlavě čeká Most velice těžký zápas, jen největší optimisté by mohli kalkulovat s tím, že Most si bude z Vysočiny odvážet nějaký bod, ale každé utkání začíná 0:0.