Vzhůru na Kladno. Most vyráží dobýt hrad Rytířů!

27.1.2017 | Redakce

Po dalším nepovedeném představení na domácím ledě proti Havířovu vyráží mostečtí hokejisté na led třetího Kladna, kde se pokusí dobýt hrad Rytířů. V utkání nemají co ztratit, s body se příliš nepočítá, a tak mohou jen překvapit.

Rytíří Kladno

Kladno, jedno ze tří nejžhavějších želízek v boji o Extraligu, se rozjelo jako parní válce a stále ne a ne zastavit. Po mírných výpadcích v průběhu sezony Rytíři čapli formu za pačesy a sbírají jeden bod za druhým. V posledních čtrnácti zápasech dokázali Rytíři hned třináctkrát bodovat, čímž se vyšplhali až na dělené druhé místo tabulky, ze kterého spolu s Duklou Jihlava dorážejí na lídra z Budějovic.

Rytíři se před sezonou museli smířit s odchodem několika skvělých hráčů. Největším oslabením byli zřejmě odchody Davida Stacha k plzeňským Indiánům, Václava Skuhravého zpět do Karlových Varů či brankáře Lukáše Mensatora do německého Freiburgu. Rytíře sice pár dobrých hráčů opustilo, ale hned několik fantastických jich přišlo. Jména jako Petr Ton, Petr Tenkrát, Jiří Cetkovský, Jiří Burger či Peter Jánský by vzbudila respekt u lecjakého týmu z nejvyšší hokejové soutěže!

Vzájemné zápasy

HC Most - Rytíři Kladno 2:4

Branky a nahrávky: 24. Smolka (Alinč), 47. Doležal (Stříbrný, M. Hanzl) – 4. Machač (Kubík, Tůma), 8. Cetkovský, 10. Burger (R. Přikryl, Ptáček), 25. Strnad (R. Přikryl, Ulrych). Rozhodčí: Jílek – Belko, Šmika. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

Rytíři Kladno - HC Most 7:1

Branky a nahrávky: 12. Strnad (R. Přikryl, Repe), 15. Machač (Burger, J. Drtina), 43. Burger (Machač, Tenkrát), 45. Machač (J. Drtina, Burger), 54. Ptáček (Ulrych, Ton), 56. Ulrych (Ptáček, Tůma), 58. Jánský (R. Přikryl, Strnad) – 59. Smolka (J. Doležal, Rod). Rozhodčí: Grech – Toman, Coubal. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1790. Střely na branku: 44:21 (12:5, 12:11, 20:5). Průběh utkání: 7:0, 7:1.

HC Most - Rytíři Kladno 3:6

Branky a nahrávky: 22. Řehoř (Mical, R. Veselý), 35. K. Černý (Divíšek), 50. Havlíček (Smolka) – 18. Ton (Ulrych), 23. J. Kloz (Tůma, Burger), 27. Strnad (R. Přikryl, Růžička), 32. Tenkrát (Ton, Machač), 38. J. Kloz (R. Přikryl, Ptáček), 39. Tůma (J. Drtina, Burger). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Šmika. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 468. Střely na branku: 21:39 (3:13, 11:21, 7:5). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6, 3:6.

Hráčské a brankářské statistiky

Jeden kanonýr vedle druhého. Z tabulky produktivity by se dalo vypíchnout nespočet skvělých hokejistů. V jejich čele stojí po pětačtyřiceti zápasech veterán Jiří Burger. Majitel úctyhodných 1129 zápasů v nejvyšší hokejové soutěži posbíral letos ve čtyřiačtyřiceti letech už sedmatřicet (11+26) bodů. Na záda mu se třiatřiceti body dýchá další Pan Hokejista Petr Ton.

Mezi obránci stojí na čele nejproduktivnějších jeden z méně zkušených, osmadvacetiletý David Růžička. Dalo by se říci „kladenský odchovanec“ zaznamenal letos sedmnáct kanadských bodů za tři branky a čtrnáct gólových asistencí. V brance Rytířů se střídá jistá dvojice Cikánek – Hanuljak. V minulé sezoně ještě brankář Mostu Miroslav Hanuljak odchytal osmadvacet zápasů, po nichž se drží na 92,98% hranici úspěšnosti zákroků. Jeho parťák Lukáš Cikánek drží 93,98%.