Základní část zakončí Most v Šumperku

3.2.2015 | Jiří Rybář

V posledním kole základní částí zajíždí Most na sever Moravy, kde vyzve celek Salith Šumperk. Domácí už nemají relativně oč hrát. Do play off nepostoupí, sestup jim zase nehrozí. To Most se musí snažit ještě nějaký bod urvat, aby se nakonec nezamotal do sestupových bojů, kde se čeká souboj Prostějova s Havl. Brodem.

Základní část má před sebou své poslední 52. kolo. Mostecké hokejisty čeká ve středu daleká cesta na sever Moravy, kde se postaví celku Salith Šumperk. Draci se dlouho rvali o postup do předkola play off, kam jim cestu zahradilo výtečným finišem Ústí. Jednou z příčin opětovného nepostupu Draků do play off jsou výkony na ledě soupeřů, kde patří se ziskem 18 bodů k nejhorším týmům. Naopak doma se Salith řadí do první poloviny tabulky. Celkem Šumperk doposud získal 70 bodů, což stačí na 11. místo. Draci jsou tak prvním týmem, který má svojí konečnou pozici jasnou daleko dopředu. Ani šestikolové play out nezmění nic na tom, že Draci zakončí sezónu na 11. místě. Z posledních pěti utkání Draci vyhráli tři, v posledním kole zdolali na domácím ledě Kadaň 3:1. S Mostem letos uspěli ve všech třech případech, bodový poměr je potom 7:2. Jedničkou na brankovišti je Vladislav Koutský, nejproduktivnějším obráncem je s 33 body (7+26) Tomáš Sedlák. Druhá velká opora zadních řad a zároveň kapitán mužstva Aleš Holík, už letos dres Draků neobleče. Na konci přestupového období byl uvolněn do Třebíče, kde by měl pomoci v bojích play off. Suverénně nejproduktivnějším útočníkem je Patrik Moskal s 59 body (20+39). Nejlepším střelcem mužstva je s 21 brankami Lukáš Žálčík. Z lavičky vede mužstvo dlouhodobě Radek Kučera. Utkání začne v 18:00 hodin.

Most v pondělí podlehl v Havl. Brodu 6:1. Při kontumaci výsledku Kladno - Havl. Brod ve prospěch Rebelů to znamená, že na sestupové pozice má v tuto chvíli k dobru už pouze devět bodů. Takže záchrana ještě rozhodně není jistá. A právě Šumperk může být důležitým faktorem v mosteckém boji o záchranu. Obě mužstva se kromě středečního duelu střetnou ještě dvakrát v play out. Pokud by Most, stejně jako v prvních třech duelech sezóny s Draky neuspěl, mohlo by to znamenat velkou komplikaci, protože zápasy s Havl. Brodem a Prostějovem budou hodně vypjaté. Případná výhra v Šumperku, při neúspěchu aspoň jednoho z dvojice Prostějov (končí v Chomutově) - Havl. Brod (hraje v Benátkách) v posledním kole, by zase Most nasměrovala ke klidnému zbytku sezóny. V úterním podvečeru neměl trenér Baďouček ještě jasno, koho postaví v Šumperku do branky, ale s mužstvem pocestuje jak Horák, tak i Soukup. Redakce favorizuje na post jedničky v Šumperku Horáka. Jinak bude sestava totožná s tou, která se představila v pondělí v Havl. Brodu, tedy i s litvínovskou trojicí Jurčík, Šrámek, Písařík. Na marodce stále zůstává trio útočníků Alinč, Tauš a Přeučil.