Detail zápasu

1. liga ČR přípravné zápasy - přát.

SK Kadaň

čt 6.8., 18:00

43. Hejcman (Havel,Chrpa), 52. Šťovíček (Janák)-2. Fučík (Trubenecker), 8. Čmolík (Musil, Procházka), 36. Mical (Strejček), 42. Tauš, 57. Tauš (Mical) . Vyloučení:7:12 . Využití:1:2 . V oslabení:0:1 . Průběh utkání: 0:4, 2:4, 2:5.

SK Kadaň: SK Kadaň: Dvořák (41. Lukeš) – Tejnor, Havel, Trefný, Černý, Drobný, Cestr, Blaha, Müller, L. Novák, J. Novák, Huňady Patrik I., Doležal, Hammerbauer, Chrpa, Patrik Huňady II., Vaněk, Hlava, Hejcman, Šťovíček, Janák

HC Most: HC Baník Most: Horák (Chabr), Havelka, Hora, Jakub, Hanzl, Slavíček, Cvrk, Kubinčák, Havlíček, Bittner, Fučík, Grin, Tauš, Přeučil, Mical, Muláček, Strejček, Nedrda, Trubenecker, Procházka, Vaněk, Musil, Čmolík

Hokejisté Mostu odcestovali do Kadaně v hojném počtu. Šanci dostali všichni hráči širšího kádru, ze kterých bude trenérské trio Josef Řeháček, Jan Zachrla a Lukáš Bednařík budovat mužstvo pro následující mistrovskou sezónu. Ta je na programu od 9.9.2015 a Most začíná v nedalekém Ústí nad Labem.

Most vstoupil do utkání velice aktivně. Už ve druhé minutě se ihned po buly prosadil od modré čáry Roman Fučík. Domácí se snažili odpovědět, když se snažil prosadit Hejcman. V 6. minutě došlo k vyloučení na domácí straně. Most nezaváhal a přidal těsně před koncem výhody další gol, kdy po pravé straně ujel Musil, jehož střelu domácí brankář vyrazil před sebe a tu kontroloval Čmolík. Zbytek třetiny se nesl v duchu bojovného hokeje. Hráči se soustředili spíše na dohrávání soupeřů. V závěru došlo ještě k vyloučení třech hráčů, ale branka nepadla.

Na úvod druhé třetiny dostali domácí hráči výhodu 5 na 3, ale Most dobře bránil modrou čáru. Ve 23. minutě se prosadili i domácí, ale puk do sítě dostal hráč rukou a branka tak nebyla uznaná. Kadaňští se tlačili do šancí, ale vždy je zastavil výborně chytající Horák. Naopak to byli opět hráči Mostu, kteří znovu skórovali. Ve 36. minutě se prosadil Mical. Závěr zápasu přinesl strkanici mezi domácím Doležalem a mosteckým Vaňkem.

Ve třetí třetině došlo ke změně brankáře v brance Kadaně, nastoupil  Lukeš. Domácí získali výhodu 5 proti 3, ale na modré čáře zachyboval Trefný a tak se prosadili opět mostečtí hokejisté..jmenovitě Zdeněk Tauš. Domácí konečně odpověděli a ve 43. minutě skóroval Hejcman. Gól jakoby nabudil domácí hráče a v 52. minutě snížili na rozdíl dvou branek. To ovšem nevyvedlo z míry hráče Mostu a naopak v početní výhodě znovu udeřil Tauš a upravil tak konečný výsledek na 2:5. Most tak vstoupil do přípravných utkáních úspěšně.

Ohlasy k utkání

SK Kadaň

Jaroslav Beck (SK Kadaň): Záměr je dát prostor všem klukům, kteří jsou k dispozici mezi Chomutovem a Kadaní, aby ukázali, co v nich je. A ukázali, že dokáží hrát první ligu. Ale chyběl typ, co dokáže zápas vyhrát. Kluci dnes ukázali slušný potenciál. Jen škoda hloupostí vzadu, jinak by výsledek vypadal lépe. Na stav ledu to byl dobrý zápas v dobrém tempu.

Josef Řeháček(HC Most): My trenéři jsme dnes spokojení jak s výsledkem, tak i z hrou. My hráli první utkání, Kadaň třetí. Kluci nevěděli pořádně, co po nich budeme chtít. Netrénovali jsme žádnou taktiku. Jen jsme si namalovali pokyny a kluci je splnili. Akorát jsme nespokojení s vylučováním. Nemůžeme dostat přes 20 minut trestů. Na tom musíme zapracovat. Ale jinak s hrou a koncovkou jsme spokojeni.