Detail zápasu

1. liga ČR přípravné zápasy - přát., diváci: 100

út 11.8., 17:30
HC Baník Sokolov

Branky a nahrávky: 27.Přeučil (Havelka,Řehoř), 35.Havelka (Válek,Vaněk), 51.Bittner (Střejček, Válek) - 59.Říha (Sýkora). Rozhodčí: . Zubzanda Tomáš Vyloučení:8:10 . Využití:2:0 . V oslabení:0:0 . Průběh utkání: 3:0,3:1.

HC Most: Horák, (Chabr) - Havelka, Vaněk, Fučík, Bittner, Procházka, Šesták, Strejček, Zdeněk, Hanzl, Čmolík, Tauš, Válek, Mical, Nedrda, Přeučil, Řehoř, Řezníček, Trubenekr, Procházka

HC Baník Sokolov: Fečo D. (Rohal) - Říha, Truhlář J., Binias, Gombár, Rulík, Michálek,Sýkora, Račanský "A", Kuběna "C", Jirušek, Pfister T., Kašpar, Beránek, Vrána, Zikmund, Krejsa

HC Baník Sokolov přijel k utkání úplně s jiným složením, než byli v posledních sezónách zvyklí. Jejich tým se teprve uceluje, takže bylo do přípravy zařazeno plno juniorů, kteří ještě neměli čest se s mužským hokejem seznámit. Mnoho hráčů tak čekala premiéra.

Úvod třetiny se nesl ve volnějším tempu, než tomu bylo v Kadani. Most měl hned ve 2. minutě výhodu,kdy podražením fauloval sokolovský Petr Račanský, bohužel bez využití. Na druhé straně tomu bylo také tak, když došlo k vyloučení na domácí straně za příliš mnoho hráčů na ledě. Šance byly na obou dvou stranách, přesto 1. třetina skončila bez jediné vstřelené branky.

Začátek druhé třetiny se domácí obrana dopustila dvou hrubých chyb a díky výborným zásahům Horáka, který zlikvidoval dva samostatné nájezdy byl stav dále 0:0. V druhé polovině třetina se projevila větší hráčská kvalita domácího celku, který si vytvořil nepřeberné množství šancí z nichž vstřelil dvě branky. Úspěšnými střelci byli Přeučil a Havelka.

Ve třetí třetině se hra malinko přiostřila, kdy bylo celkem 11 vyloučených hráčů. Domácí měli nadále převahu a podařilo se jim zvýšit stav utkání na 3:0, kdy branku vstřelil Bittner střelou od modré čáry. Hosté drželi lichotivý stav díky výkonu svého golmana. Hostům se 9 sekund před koncem 3. třetiny podařilo vstřelit branku (Ivan Říha). Ve 3. třetině také došlo ke střídání brankářů na mostecké straně,kdy nastoupil Chabr.