Detail zápasu

1. liga ČR přípravné zápasy - přát.

út 18.8., 17:30
HC SOH Benátky n. Jizerou

Branky a nahrávky: 6. Přeučil (Grin), 42. Kubinčák, 43. J. Bittner – 20. Špaček (TS) Rozhodčí: Hlinka Vyloučení: . Využití: . V oslabení: .

HC Most: Petrásek – Hora, Havelka, Vaněk, Strejček, Procházka T., Grin, Bittner J.- Tauš, Alinč, Slavíček – Kubinčák, Řehoř, Havlíček – Musil, Přeučil, Procházka J. – Zdeněk, Válek

HC SOH Benátky n. Jizerou: Schwartz – Čermák, Říha, Havlín, Jandejsek, Mrázek, Arlt – Višek, Volf, Dlouhý – Špaček, Miškovský, Ordoš – Petelin, Bittner L., Matějček – Hrníčko, Černoch, Schwamberger

Oba dva celky vstoupily do utkání ve volnějším tempu než tomu bylo při zápase s Kadaní. Ve 2. minutě po vyloučení Řehoře hrálo mužstvo Mostu oslabení, ubránili se bez větších problémů. V 6.minutě vyslal Grin dopředu Přeučila, který se následně prosadil a otevřel tak stav utkání na 1:0. V 9. minutě měli domácích výhodu přesilové hry, která bohužel netrvala dlouho. Za příliš mnoho hráčů na ledě byl vyloučen domácí Havlíček a tak hra pokračovala 4/4. Následovala zkrácena přesilovka hostů, ale bez využití. Závěr třetiny nabídl několik zajímavých akcí. Nejprve hosté unikli do přečíslení, ale Petrásek podržel domácí tým. Ihned na to byla k vidění stejná situace na domácí straně, když se snažil prosadit Alinč. Až na závěr třetiny skóroval hostující Špaček po faulu domácího Hory, kdy bylo nařízeno trestné střílení.

Na úvod 2. třetiny měl opět domácí celek výhodu v přesilové hře, kterou bohužel nevyužili. Následoval sled pokusů na obou dvou stranách, ale oba dva brankáři byli vždy pozorní. Ve 25.minutě poslal Most do oslabení Kubinčák, na stavu se přesto nic nezměnilo. 2.třetina nabídla mnoho šancí, hra byla podstatně agresivnější, ale přesto branka nepadla a stav byl stále nerozhodný 1:1.

Do 3. třetiny vstoupili jednoznačně aktivněji domácí. Ihned ve 41. minutě poslal Most do vedení Vojtěch Kubinčák. Následně se prosadil ještě od modré čáry Bittner a Most tak vedl o dvě branky. Hosté jakoby byli zaskočeni dvěma rychlými góly a převážně byli v defenzívě. Domácí dobře napadali rozehrávky hostí a nepustili je skoro do žádných vyložených šancí. V závěru třetiny to Benátky zkoušeli ještě bez brankáře, ale na skóre už nic nezměnili. A tak Most zaslouženě vyhrál 3:1.

Ohlasy k utkání

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Tohle utkání nám nesedlo. Bylo takové rozhárané, nehráli jsme svoji hru. Nemohli jsme se dostat do systému, který chceme hrát. Mladé hráče musíme pokárat, protože k tomuto zápasu přistoupili lehkovážně.