Detail zápasu

1. liga ČR přípravné zápasy - přát.

HC SOH Benátky n. Jizerou

út 1.9., 18:00
3:2sn

Benátečtí vstoupili do utkání s novou posilou v obranných řadách. V minulých dnech podepsal smlouvu na nadcházející sezónu velezkušený bek Martin Čakajík, který bude pro zadní řady středočeského týmu určitě přínosem. Již ve 3. minutě se Benátečtí ujali vedení. Po odražené střele se nejlépe orientoval Daniel Miškovský, který jako první překonal litvínovského gólmana ve službách Mostu Michaela Petráska. Tohle byla také jediná branka úvodní periody.

V té druhé byli aktivnější hosté z Mostu, ale naráželi na velmi dobrého Marka Schwarze v benátecké svatyni. Ve 33. minutě se také dočkali vyrovnání po pěkné akci Kubinčáka, který našel Ondřeje Havlíčka, jenž odčaroval Schwarzovo kouzlo. Brzy však Benátky opět vedly. V přesilové hře se projevily Čakajíkovy zkušenosti. Slovenský obránce vybídl Adama Dlouhého, který střelou o tyčku podruhé rozvlnil síť.

Ve třetí třetině Benátečtí dlouho drželi hubený jednobrankový náskok. V samém závěru hosté odvolali náhradního brankáře Moučka a při přesilové hře se jim naskytla výhoda dvou mužů v poli. Benátky ale z obranného či středního pásma třikrát minuly prázdnou branku. Trest přišel minutu a půl před koncem, kdy se před Schwarzem zjevil Ondřej Havlíček, který dorazil Smolkovu střelu a vynutil si samostatné nájezdy.

Jako první se dovednostní disciplíny zhostil tradiční mostecký exekutor Pavel Smolka, na Schwarze ale nevyzrál. Podobně se vedlo na druhé straně také Janu Ordošovi. Jakub Zdeněk se pokoušel o rychlou kličku, avšak benátecký brankář mu vypíchl kotouč. Jan Plodek mířil nahoru, stopku mu vystavilo rameno urostlého brankáře Moučka. Ondřej Havlíček útočil na hattrick, kličku alá Forsberg ale nedotáhl do úspěšného konce. Naopak Vítu Jonákovi se podařilo Moučka rozhýbat a zasunout mu kotouč mezi betony. Benátecký útočník tak rozhodl o tom, že i ze třetího zápasu před domácími fanoušky vyjdou Benátečtí vítězně.

Ohlasy k utkání

HC SOH Benátky n. Jizerou

Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Předešlé utkání bylo z naší strany určitě kvalitnější. Oba týmy podaly slabší výkon. Takhle se o body nehraje. Jediným hráčem, kterého mohu vyzdvihnout je brankář Marek Schwarz. Jinak to byl mdlý zápas, ve kterém jsme se přizpůsobili soupeřově hře. Nebyla to naše tvář, kterou chceme ukázat v sezóně.

Josef Řeháček (Most): Bylo to dobré utkání nahoru-dolů. Viděli jsme spoustu šancí a nasazení z obou stran. V závěru se nám podařilo vyrovnat. Takto bychom si představovali soutěžní zápas. Jsme spokojení.