Detail zápasu

WSM Liga ČR přípravné zápasy - přát., arena: Zimní stadion Benátky nad Jizerou

HC SOH Benátky n. Jizerou

čt 11.8., 18:00

Branky a nahrávky: 12. Kurka (Pyrochta, Mikyska), 28. Bittner (Kurka), 30. Hrníčko (Plodek), 36. Pyrochta (Král, Víšek), 45. Hrníčko (Plodek, Špaček) – 33. Kubinčák (Divíšek, Hora), 57. Divíšek (Kubinčák, Moravec). Rozhodčí: Wagner – Macháč, Záhora. Vyloučení: 6:6. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 90 . Střely na branku: 35:30. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2.

HC SOH Benátky n. Jizerou: Groh (32. Hosnedl) – Kolmann, Havlín, Husa, Kočí, Kurka, Pyrochta, Hubáček – Hrníčko, Plodek, Špaček – Král, Mikyska, Víšek – Bělohorský, Havlas, Miškovský – Babec, Janele, Bittner

HC Most: Mouček (32. Langer) – Charousek, Šefl, Hora, Moravec, Stejček, Cvrk, Procházka, Rulík – Kubinčák, Divíšek, Chlapík – Rod, Alinč, Mráz – Mical, Kučera, Slavíček – Ujfaluši, Trübenekr, Kabourek

Úvodní minuty utkání nabídly ukázkový přípravný hokej. Ani jeden z celků se nedostával do vyložených gólových šancí a hra se hodně přelévala ze strany na stranu. Větší příležitost přišla až v 5. minutě, kdy se benátecký Hrníčko zjevil nehlídán před Moučkem, ten byl však pozorný. V polovině první dvacetiminutovky přišel první trest, konkrétně na straně hostů obdržel dvě minuty Šelf. O minutu později ho následoval Mráz, Benátky tak dostaly příležitost hry 5 na 3. Domácí se úspěšně usadili ve své útočné třetině, nejprve zkoušel střelu k levé tyči Mikyska, ale puk nedokázal nasměrovat za záda mosteckého gólmana. Netrvalo ale dlouho a Benátečtí svou dvojnásobnou přesilovku zužitkovali. Klasická přesilovková souhra na ťukec Mikyska – Pyrochta a zakončující Jiří Kurka přelstila Moučka a Benátky šly ve 12. minutě do vedení 1:0. Vzápětí ještě ve hře 5 na 4 se pokoušel zvýšit skóre Benátek Miškovský, který se prosmýkl mosteckou obranou, Mouček ale benáteckého útočníka vychytal. V brance domácích měl Dominik Groh v úvodním dějství poměrně lehkou práci, hostující hráči ho ohrožovali opravdu minimálně, a když nějaká střela přišla, dokázal si ji pohlídat i za pomoci jeho spoluhráčů. Neujala se ani dělovka ze 17. minuty mosteckého Strejčka, která nakonec skončila mimo Grohovu bránu. Ke konci první třetiny ještě ale Most zapnul na vyšší obrátky a začal dělat benáteckým hráčům značnější obtíže, ale vyrovnání z toho nakonec nebylo.

Ihned po úvodním vhazování druhé třetiny vystřelil do útoku mostecký Charousek, který probruslil benáteckou obranu, jeho střelu ale Groh s přehledem pokryl. Most během přestávky nabral nový dech a Benátky značně herně převažoval. V obranném pásmu hostí se Benátky usadily až při vyloučení Rulíka. Plodek se obtočil okolo Moučkovi brány a snažil se najít skulinku mezi ním a jeho pravou tyčí, ale neúspěšně. Skórovat mohl i Hrníčko, jenže před brankovištěm zvedl kotouč příliš vysoko. Domácí se dostali opět do tempa a začali z toho těžit. Své vedení Benátečtí navýšili v 28. minutě ve vlastním oslabení. Ladislav Bittner se ve středním pásmu zmocnil kotouče, probojoval se až do útočné třetiny a gólem do pravého horního růžku Moučkovy branky zajistil svému celku vedení 2:0. Již ve 30. minutě šli domácí do třígólového trháku! Po přihrávce Plodka Dominik Hrníčko vyslal plachtící kotouč na soupeřovu bránu, která zapadla až za brankáře Moučka. Zajímavou šanci měl Havlín, který z ne úplně výhodné pozice v kruhu pro vhazování v útočném pásmu zkoušel ještě vleže prostřelit ústeckého gólmana. Po této akci však Moučka vystřídal Langer, na druhé straně ale došlo také ke změně, Groha nahradil Hosnedl. Nicméně brankářská výměna patrně hosty nakopla. V 33. minutě po nahrávce Divíška přesnou trefou k pravé tyči, ještě ne zcela rozchytaného, Hosnedla překonal a snížil na 3:1 Vojtěch Kubinčák. Benáteckým se proti Mostu opravdu vydařily přesilovky. Ve 36. minutě si rychle vyměnili kotouč Kurka s Králem, který poslal křižný pas na modrou čáru, kde stál připravený Filip Pyrochta, jenž zamířil přesně k levé tyči Langrovy svatyně.

Třetí třetina přinesla ještě dva góly a několik vyloučení. Nejprve na začátku závěrečné dvacetiminutovky benátečtí hráči špatně střídali a dostali dvě trestné minuty. Jejich chybu mohl potrestat Šelf tvrdou ranou zblízka, Hosnedl ale puk hrudí vyrazil. Po skončení trestu domácích navštívil trestnou lavici ústecký Cvrk a toto vyloučení již beztrestně neprošlo. Svou druhou branku večera zaznamenal Dominik Hrníčko po přihrávkách Plodka a Špačka. Ve 46. minutě mohl výsledek pro Most zmírnit Rod, který tečoval kotouč před benáteckým gólmanem, puk ale jen proskotačil okolo pravé tyčky. Ke konci domácím hráčům dost znepříjemnila zbytek hry častá vyloučení, když hned ve dvou fázích šli do tří. Lukáš Hosnedl dlouho odolával mosteckým střelám, vychytal Micala i Charouska, avšak v 57. minutě, kdy Benátky hrály už „jen“ 4 na 5, pozměnil stav Tomáš Divíšek na konečných 5:2. V závěrečných dvou minutách sice Langra ještě testovali Janele nebo Hubáček, nicméně bezúspěšně, a tak si Benátky nad Jizerou připisují druhou výhru v přípravě, tentokrát 5:2 proti Mostu.

Ohlasy k utkání

HC SOH Benátky n. Jizerou

Jiří Čelanský (HC Benátky nad Jizerou): Myslím si, že jsme po většinu utkání byli lepším týmem. Myslím si, že dnes jsme hráli velmi slušně takticky a defenzivně. Jsme rádi, že se nám podařili i přesilovky, které teda netrénujeme, to se přiznáme. A myslím si, že jsme dnes hráli i slušně oslabení, jeden gól jsme dali a minimálně dvakrát jsme jeli sami na bránu, takže dobrý. Neusneme na vavřínech a pracujeme dál.

Zdeněk Zíma (Most): Něco trénujeme v trénincích, ale dnes jsme to v žádném případě neplnili. Dnešní přípravné utkání bylo asi nejhorší, které jsme zatím odehráli.