Most se doma rozloučil výhrou nad Rebely

1. liga - O baráž - 3.kolo, arena: ZS Most, diváci: 255

st 18.2., 17:30
4:3p
(0:0, 0:2, 3:1 - 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod

Branky a nahrávky: 44. Válek (Budínský, Kříž), 47. Zavřel 5/4 (Havlíček, Slavíček), 57. Mical (Budínský), 65. Budínský 4/4 (Kokeš) – 21. Sedláček 5/4 (Parýzek, Sedlák), 30. Padělek (Parýzek), 58. Rousek (Tomek, Milfait). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Kokrment. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 255. Střely na branku: 31:39. Průběh utkání: 0:2, 3:2, 3:3, 4:3.

HC Most: Horák – Kokeš, Havelka, Černý, Procházka, Ryzák, Machač, Hora – Nedrda, Havlíček, Slavíček – Bojer, Smolka, Zavřel – Mical, Válek, Budínský

HC Rebel Havlíčkův Brod: Novák – Parýzek, Sedlák, Vala, Kolář, Pavlíček, Zítka – Milfait, Sedláček, Rousek – Maliník, Padělek, Babka – Kozlík, Tomek, Minárik – Chlubna, Boček

18.2.2015 | Jiří Rybář

Most vstoupil do utkání až nečekaně aktivně. Hned v úvodní minutě měl velkou příležitost Slavíček. V přesilovce poté pálil od modré Černý, puk se odrazil od zadního mantinelu před branku, kde Novák zasáhl svou lapačkou, do které chytil puk, rychleji než Bojer, který se ho snažil dorazit do branky. V situaci 2 na 1 trefil Mical brusli padajícího obránce. Ve 14. minutě přišla i šance Rebelů. Po průniku Milfaita se puk dostal k Sedláčkovi, který však nedokázal trefit prázdnou mosteckou branku. Most byl jinak v první třetině určitě lepším týmem, ale nedokázal to brankově vyjádřit.

Druhá třetina byla ve znamení Rebelů. Hned po 17 sekundách hry se nechal vyloučit Kokeš a Rebelům stačilo dalších 13 vteřin k tomu, aby se dostali do vedení. Parýzkovu střelu od modré dokázal šikovně před Horákem tečovatPavel Sedláček 0:1. Po akci Tomka mohl navýšit vedení Rebelů Kozlík, ale Horák jeho úmysl, prostřelit ho mezi betony, vystihl. Ve 29. minutě šel sám na Horáka Padělek, ale trefil pouze jeho betony. Za pár vteřin ale už bylo vše jinak.Aleš Padělekpostupoval znovu na Horáka, potáhl si puk, čímž se zbavil váhavého obránce Kříže a střelou nad lapačku překonal domácího gólmana2:0. Další tutovku Rebelů spálil Chlubna. Po Válkově střele se puk odrazil k Budínskému, který však netrefil odkrytou branku Havl. Brodu.

Most snížil ve 44. minutě. V přečíslení 2 na 1 našel Budínský dobřeLukáše Válka, který vypálil Novákovi na lapačku. Hostující gólman v ní sice puk utlumil, ten se však přesto přes ní převalil do branky1:2. Ve 47. minutě Most v přesilovce vyrovnal. Havlíček našel od mantinelu na mezikružíMarka Zavřela, který střelou mezi betony vyrovnal na2:2. V 57. minutě se dostal Most dokonce do vedení. Budínský vystihl za brankou špatnou rozehrávku Rebelů, přihrál okamžitě před branku naMartina Micala, který mezi betony poslal Most do vedení3:2. Na konci 58. minuty se však Rebelům podařilo srovnat. Tomek našel od mantinelu na vrcholu kruhuTomáše Rouska, který se kličkou zbavil bránícího hráče a střelou nad vyrážečku srovnal na3:3. Utkání se tak dostalo postupně do prodloužení.

V něm měl velkou šanci hostující Parýzek, který byl sám před Horákem, jenž ovšem vystihl jeho úmysl, překonat ho mezi betony. Když už se zdálo, že utkání dospěje k samostatným nájezdům, přišlo rozhodnutí. Zároveň se sirénou tečoval před brankou Vít BudínskýKokešovu střelu od modré4:3. Most tak dokázal, že i proti podstatně více motivovanému soupeři se dá vyhrát, bravo!

Ohlasy k utkání

Václav Baďouček:"Jsem rád, že jsme to poslední domácí utkání, byť v prodloužení, dokázali vyhrát. Okolo tohoto zápasu bylo spousta spekulací, těší mě, že se nepotvrdily. V první třetině jsme si vypracovali spoustu šancí, ale opětovně jsme se trápili v koncovce. Za stavu 0:2 už asi málokdo čekal, že bychom to ještě dokázali otočit, ale to mužstvo v sobě tu sílu našlo, srovnali jsme, šli jsme i do vedení, které jsme ale bohužel neudrželi. I tak jsem rád, za ty dva získané body."

HC Rebel Havlíčkův Brod

Vladimír Jeřábek:"Měli jsme to dobře rozehrané, ale naší laxností a chybami jsme si nechali vyrovnat. Potom jsme dostali další gól, po naší hrubé chybě. Sice jsme ještě stačili vyrovnat, ale v prodloužení jsme znovu inkasovali v úplném závěru po šťastné teči, kdy jsme nepadli do té rány od modré. Je to pro nás rozhodně dnes ztráta."