1. liga - O baráž - 4.kolo, arena: ZS Prostějov, diváci: 1358

HC Prostějov

so 21.2., 17:00
6:2
(2:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 14. Luňák (Malý, Roupec), 19. Krejčík (R.Meidl, Venkrbec), 32. Matyáš (Husák), 41. Venkrbec (Krejčík, R. Meidl), 50. R.Meidl (Krejčík, Venkrbec), 60. R.Meidl (Krejčík, Venkrbec) – 11. Válek (Mical, Budínský), 23. Válek (Mical, Budínský). Rozhodčí: Kopeček – Černý, Rampír. Vyloučení: 3:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1358. Střely na branku: 45:31. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.

HC Prostějov: Šimboch – Kužel, Roupec, Husák, Matyáš, Látal, Malý – R. Meidl, Krejčík, Venkrbec – Luňák, Indra, Kňazev, – Moučka, Duba, Stejskal – Kajaba, Franek, Kovařík

HC Most: Soukup - Kokeš, Havelka, Černý, Procházka, Kříž, Machač, Hora, Ryzák - Nedrda, Havlíček, Slavíček - Zavřel, Smolka, Bojer - Mical, Válek, Budínský - Čmolík, Musil

21.2.2015 | Jiří Rybář

Domácí, pod vidinou toho, že potřebují uhrát tři body, začali aktivně. Ale ani Most příliš nezaostával, snažil se také zaměstnávat Šimbocha v domácí brance. V 11. minutě došla mostecká aktivita k naplnění v podobě vstřelené branky. Mical našel z mezikruží Lukáše Válka, který přesnou střelou k tyči nedal přemisťujícímu se Šimbochovi šanci 0:1. Domácí dokázali srovnat zhruba po dvou minutách. Malého přihrávku si zpracoval na mezikruží Lukáš Luňák a střelou zápěstím překonal Soukupa 1:1. V předposlední minutě dokázali Jestřábi strhnout vedení na svojí stranu. Na konci pěkné kombinační akce byl Lukáš Krejčík, který střelou po ledě k tyči dostal Prostějov do vedení 2:1

Velkou šanci navýšit skóre pro domácí měl Kňazev, Soukup si však s jeho střelou poradil. Ve 23. minutě Most vyrovnal. Byl to opět Lukáš Válek, který dokázal zakončit souhru celého útoku 2:2. Vyrovnávající branka ale spíše nabudila k útočné aktivitě domácí Jestřáby. Soukup v mostecké brance ale dlouho odolával, dokázal zneškodnit celou řadu domácích šancí. Ve 32. minutě už ale nestačil na střelu obránce Jakuba Matyáše z mezikruží, která se otřela o břevno a zapadla do mostecké branky 3:2. Velký tlak Jestřábů pokračoval i ve zbytku druhé části, ale Soukup už se překonat nenechal. Prostějov si i tak ale držel po čtyřiceti minutách nejtěsnější vedení.

Čtvrtá branka však přišla hned v úvodní minutě poslední třetiny. V signalizované výhodě si Matouš Venkrbec najel až před Soukupa, kterého překonal střelou mezi betony 4:2. Definitivní rozhodnutí padlo v 50. minutě. Po Krejčíkově přihrávce prostřelil Soukupa z blízka Radek Meidl 5:2. Od této branky už bylo o osudu zápasu rozhodnuto, takže se dohrávalo v poklidu. Jestřábům se podařilo ještě sedm vteřin před koncem přidat další branku. Byl to opět Radek Meidl, který dokázal opět využít přihrávku Krejčíka 6:2. Utkání tak dopadlo podle předpokladů, Most se na ledě soupeře nedokázal přinutit ke kvalitnímu výkonu, domácí si tak splnili povinnost, aby si připsali tři body, čímž mohou v příštím kole doma proti Havl. Brodu definitivně rozhodnout o svém setrvání v 1. lize.