Most si připsal tři body po výhře nad Třebíčí

play out - 3.kolo

so 27.2.
HC Třebíč

Branky a nahrávky:22. Smolka (Alinč, Zeman), 34. Smolka (Černý, Charousek), 58. Rod (Cvrk, Nedrda) . Rozhodčí: Grech – Gerát, Malý . Vyloučení:2:1 . Využití:0:0 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Grin, Šesták – T. Doležal, Havlíček, Řehoř – Tauš, Alinč, Smolka – Nedrda, Kubinčák, Rod – Mical, Hanzl

HC Třebíč: Svoboda – Čejka, Podlipnik, Niko, Bartoň, Schejbal, Jiří Wasserbauer, Hort – Přikryl, Podna, Psota – Kusko, Juráň, Kristl – Jan Wasserbauer, Matov, Všetečka – Petelin, Kajnar, Šaur

27.2.2016 | Sabina Prantová

Do utkání vstoupil Most o něco aktivněji. Zaznamenal hned několik šancí, ale Svoboda si vždy dokázal poradit. Poté se ocitli i hosté v akci, ale Hanuljak si připsal dobrý zákrok. Následoval sled několika příležitostí na mostecké straně. V té největší se ocitl Doležal, ale Svobodu přesto nepřekonal. Poté došlo k vyloučení na domácí straně. Hostům se v přesilovce příliš nedařilo a domácí dokonce zahrozili i ve čtyřech. Poté hra nepostupovala nějak moc výrazně. První třetina nepřinesla nějakou zvláštní podívanou. Odpovídal tomu i stav utkání, kdy byl po první třetině nerozhodný 0:0.

Na začátku druhé třetiny se ocitli domácí ve veliké šanci. Na druhé straně bylo k vidění ihned to samé, ale Hanuljak vytáhl parádní zákrok. Následně hosté faulovali,byla signalizována výhoda, kterou domácí hned zužitkovali. Ve 22. minutě se prosadil Pavel Smolka, který otevřel stav utkání na 1:0. Most poté tlačil a nastřelil vzápětí hostující tyč. Následovalo další vyloučení na straně Třebíče, ale domácím početní výhoda nevyšla tak jak by chtěli. Posléze na to si zahráli přesilovku i hosté. Ta se jim opět příliš nezdařila, když Most několikrát ujížděl sám na hostující bránu. Po skončení přesilovky přidali mostečtí druhý gól v řadě. Ve 34. minutě skoroval opět Pavel Smolka. V závěru třetiny měl ještě další vyloženou šanci domácí Havlíček, ale Svoboda se štěstím puk vyrazil. Druhá třetina tedy skončila 2:0,poté co ji jasně ovládl Most.

V úvodu třetí třetiny byla vidět šance domácího Hanzla a následně ještě přečíslení 3/2. Most po většinu dvacetiminutovky držel útočné pásmo. Následně domácí nastřelili ještě tyč hostující brány. Most byl o něco aktivnějším týmem na ledě, proto také v závěru třetiny přidal ještě do třetice další gol. V 58. minutě tečoval před Svobodou Tomáš Rod. Domácí tedy brali důležité tři body po výhře 3:0.