Po skvělé třetí třetině ovládl Most klíčový duel se Šumperkem

so 5.3.
4:2
(0:1, 1:1, 3:0)
Salith Šumperk

Branky a nahrávky: 37. Hora (Cvrk), 52. Hanzl (Doležal, Nedrda), 53. Alinč (Doležal, Havlíček), 55. Hanzl (Zeman) – 8. Milfait (Sedlák, Fořt), 25. Káňa (Fořt). Rozhodčí: Hejduk, Souček – Reich, Měkkýš. Vyloučení:5:3 . Využití:1:1 . V oslabení:0:0 .

HC Most: Hanuljak – Hora, Cvrk, Zeman, Strejček, Charousek, Černý, Šesták – Kubinčák, Doležal, Řehoř – Rod, Alinč, Havlíček – Tauš, Smolka, Slavíček – Nedrda, Hanzl

Salith Šumperk: Svoboda – Gewiese, Sedlák, Puzič, Bail, Prokop, Holík, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Hlinka, Panna

5.3.2016 | Sabina Prantová

Do utkání vstoupily oba dva celky velice aktivně. Viděli jsme několik šancí na obou dvou stranách. Šumperk byl pak mírně lepším týmem, který si vybojoval více příležitostí, ze kterých v 8.minutě otevřel skore utkání Jan Milfait. Následovala další obrovská šance draků, když unikali 3/1, ale Hanuljak dobře zasáhl. Poté se hrálo nahoru dolu a následně došlo k prvnímu vyloučení zápasu na straně hostí. Most ale přesilovku nedokázal využít. V závěru třetiny se Mostu příliš nedařilo přejít do útočného pásma, takže byl stav po první třetině 0:1.

Na začátku druhé třetiny se ocitl v dobré pozici Hanzl, který ale tutovku nedokázal využít. Poté došlo k vyloučení i na domácí straně. Šumperk se ale v přesilovce moc nenadřel, protože Hanuljak se nedorozuměl se svou obranou a tak už jen Jan Káňa uklidil puk do prázdné brány. Následně byl ve veliké šanci domácí Havlíček, ale Svoboda předvedl parádní zákrok. Následovalo další vyloučení na straně Mostu, ale tentokrát už se v oslabení dobře ubránil. Poté se ocitl úplně sám před Hanuljakem Fořt, jenže mostecký golman mu nedal žádnou větší šanci. O chvíli později šel domácí tým opět do oslabení, ale ani tentokrát draci přesilovou hru nevyužili. Naopak to byl Most, který zatlačil a první branku domácího týmu vstřelil ve 37. minutě Daniel Hora. Po něm měl ještě další gol na hokejce domácí Havlíček, ale těsně minul odkrytou dračí klec. V závěru třetiny došlo ještě k potrestání mosteckých hráčů, kteří hráli v šesti. Druhá třetina se tak dohrávala ve zkrácené přesilovce hostů.

Ve třetí třetině přišel obrovský obrat Mostu. Šumperk byl po většinu poslední dvacetiminutovky pod tlakem. Vyrovnávací branku střelil v 52. minutě Martin Hanzl. Následovalo vyloučení na hostující straně. Domácí tentokrát přesilovku využili, když v 53. minutě skoroval Jan Alinč. Most se hnal po vítězství a to také pojistil v 55. minutě znovu Martin Hanzl. V závěru třetiny došlo ještě ke vzájemnému vyloučení, takže hra pokračovala 4/4. Most už si ale vedení nenechal vzít a bral důležité tři body. Pokud ve středu zvítězí i v Třebíči za tři body, tak jistě udrží WSM Ligu.