Ve druhém utkání Most v Šumperku nebodoval

1. liga - O baráž - 5.kolo, arena: ZS Šumperk, diváci: 316

po 16.2., 18:00
Salith Šumperk

Branky a nahrávky: 16. Ryzák (Musil, Zavřel), 22. Smolka (TS), 44. Písařík (Černý, Procházka), 52. Ryzák (Válek) - 21. Plášek (Popelka, Haas), 37. Vachutka (Berger), 37. Plášek (Haas, Popelka), 45. Brunec (Plášek, Popelka), 46. Gewiese (Moskal, Brunec), 54. Haas 4/5 (Plášek), 56. Vachutka Rozhodčí: Kubičík – Kašík, Wesley. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 316 Střely na branku: 42:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5, 4:5, 4:7.

HC Most: Chabr – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil - Ryzák

Salith Šumperk: Zelenka – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka

16.2.2015 | Jiří Rybář

Most nastoupil do druhého utkání v Šumperku, ve kterém byl veden jako domácí mužstvo, ve stejné sestavě, která hrála i den předtím. Pouze podle plánu v brance vyměnil Soukupa Chabr. Začalo se opět ve volném tempu, rušno začalo být až při vyloučení mosteckého Kokeše. Nejdříve Plášek, který byl zcela sám před Chabrem, přestřelil. Poté trefil Moskal tyč.  Ve druhé polovině první třetiny se do tempa dostal i Most. Šance Válka či Bojera však zůstaly nevyužity. Až v 16. minutě přihrával od mantinelu po modré Musil na Marka Ryzáka, který z mezikruží střelou zápěstím k tyči překonal Zelenku 1:0. Do konce úvodního dějství Most svůj těsný náskok udržel.

Drakům se podařilo vyrovnat po 18 vteřinách druhé části. Karel Plášek v obležení tří mosteckých hráčů z mezikruží překonal Chabra 1:1. Na konci 22. minuty sekl Drtil unikajícího Smolku a za jeho faul bylo nařízeno trestné střílení. Pavel Smolka prokázal, že v této disciplíně nemá v mosteckém dresu konkurenci. Přesnou střelou zápěstím k tyči zaskočil Zelenku 2:1. Draci postupně převzali iniciativu a šli za vyrovnáním. Most však dlouho odolával, závěr prostřední části se mu však nevydařil. Ve 37. minutě v přečíslení 3 na 1 zvolil Daniel Vachutka místo přihrávku střelu, kterou překvapil Chabra 2:2. O 24 vteřin později už šel Šumperk do vedení. Pěknou kombinaci první formace Draků zakončoval Karel Plášek 2:3. Za dalších 14 vteřin ještě trefil Brunec tyč mostecké branky.

Ve 42. minutě byl vyloučen Brunec. Most dokázal jeho faul potrestat v poslední vteřině. Černý střílel od modré, před Zelenkou dokázal puk tečovat ještě Pavel Písařík 3:3. Drakům však stačilo 90 sekund na to, aby strhli vedení opět na svojí stranu. Na mezikruží si dobře najel Tomáš Brunec, který střelou zápěstím upravil na 3:4. Za necelou minutu přidali Draci další branku. Moskal zatáhl puk před Chabra, nahrál Petru Gewisemu, který jenom lehce posunul puk do prázdné branky 3:5. Mostu se podařilo vstřelit kontaktní branku na konci 52. minuty. Válkovu střelu dokázal tečovat před brankou nikým neatakovaný Marek Ryzák 4:5. Následně byl vyloučen šumperský Vachutka za hákování. Jenže místo vyrovnání přišla branka Draků v oslabení. Marek Haas zaskočil Chabra dělovkou z levého kruhu 4:6. V 56. minutě se protáhl mosteckou obranou Daniel Vachutka a svojí akci zakončil bekhendem po ledě do branky 4:7. Ve druhém utkání hraném v Šumperku během dvou dnů Most tentokráte bodovat nedokázal.