Vstup do play out Mostu vůbec nevyšel

play out - 1.kolo

HC SOH Benátky n. Jizerou

so 20.2.

Branky a nahrávky:19. Černoch (Kurka, Pletka), 31. Lakatoš (Plodek, Víšek), 33. Víšek (Lakatoš), 36. Víšek (Lakatoš, Plodek) – 44. Havlíček (Alinč) . Rozhodčí: J. Jílek – M. Jílek, Šperl. Vyloučení:5:7 . Využití:2:0 . V oslabení: 1:0.

HC SOH Benátky n. Jizerou: Novotný (Vacek) – Kalina, Havlín, Kurka, Hubáček, Ulrych, Pabiška – Hrníčko, Černoch, Pletka – Ordoš, Plodek, Špaček – Dlouhý, Lakatoš, Víšek – Havlas.

HC Most: Hanuljak (Mouček) – Cvrk, Hora, Strejček, Zeman, Černý, Šesták, Kokeš – Řehoř, Havlíček, Kubinčák – Smolka, Alinč, Doležal – Slavíček, Tauš, Nedrda – Hanzl, Rod.

20.2.2016 | Věra Novotná, Sabina Prantová

Úvodní buly vyhrál Černoch a jako by tak určil, kdo bude v zápase dominovat. Domácí uzamkli Most v jeho obranné třetině, ale Černoch branku přestřelil a neujalo se ani několik následných dorážek. Již v 5. minutě hrály Benátky v početní výhodě. Víšek, který byl po celý zápas velmi vidět, schoval svou střelu za obránce, ale mostecký brankář Hanuljak byl pozorný. Během této přesilové hry byl vyloučen právě Víšek, který tak vyrovnal počet mužů na ledě. Hra 4na4 poskytla více prostoru pro realizaci hráčů a využít toho mohl Ondřej Havlíček, který se proháčkoval mezi třemi soupeři, ale v rozhodujícím okamžiku ztratil stabilitu. Hra se začala přelévat ze strany na stranu a diváky ze sedadel zvedl až závar před hostující brankou poté, co Ulrych nepřesně vystřelil od modré, ale nikdo z Benáteckých nedokázal dopravit puk do sítě. Hosté se v polovině třetiny začali dostávat více do hry a benátečtí hokejisté se několikrát osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění, ačkoliv Most nebyl ve vyložené šanci. S blížícím se koncem první třetiny toužili domácí po gólu do šatny. Prolomit bezbrankový stav mohl 3 minuty před koncem Pabiška, kterého ale nenašla přihrávka Černocha. První gól domácích přinesla až v pořadí třetí přesilovka, během níž pálil od modré čáry Kurka a vyloženě tréninkovou střelou skóroval Jiří Černoch.

Začátek druhé dvacetiminutovky přinesl drtivý tlak domácích, který ale prozatím nedokázali využít. Snažil se Špaček, který nadvakrát bez úspěchu dorážel nahození Ordoše, Lakatoš vyzkoušel mosteckého gólmana přidrženou střelou z rohu kluziště a ani Václav Pletka se nedokázal zorientovat poté, co se k němu šťastně odrazil puk před odkrytou bránu. Domácí se opět radovali ve 31. minutě, kdy v pádu střelou nad lapačku zvýšil stav utkání na 2:0 Dominik Lakatoš. Domácí brankář byl z gólu viditelně rozladěn, neboť bezmyšlenkovitě přikryl puk v rohu poté, co jeden z domácích hráčů klepl hokejkou o led za jeho zády. Po vyloučení Hrníčka dokázaly Benátky hrát, jako by neměly v poli o muže méně. Víškova střela z mezikruží znamenala nejen vedení domácích 3:0, ale také první gól v oslabení v letošní sezóně. O tři minuty později se opět prosadil Jan Víšek, ihned po vypršení přesilové hry Benátek zblízka vystřelil, a Hanuljak počtvrté kapituloval. V poslední minutě ještě zkusil na druhé straně prověřit Filipa Novotného dalekonosnou střelou Rod, ale brankář potvrdil svou jistotu.

Ve třetí třetině již neviděli diváci Václava Pletku, kterého vystřídal Vojtěch Havlas. Benátky opět vytvořily počáteční tlak, ale nevytěžily z něj přesný zásah. Jediný gól Mostu vstřelil ve 44. minutě Ondřej Havlíček. Novotný vyjel za bránu, kam měl cestu i domácí obránce, a benátecký brankář se nestihl včas vrátit mezi tři tyče. Tento okamžik byl jedinou kaňkou na jinak vynikajícím výkonu Filipa Novotného. Gól očekávaně nakopl Most a ten zvýšil tlak. Důkazem toho byla i samostatná akce Jana Alinče, který ale nedokázal Novotného překonat. V 53. minutě ujel při vlastním oslabení Dominik Lakatoš, který dostal možnost trestného střílení poté, co jej Hanuljak podrazil. Zákrok ale nepotrestal. S blížícím se koncem byla vidět touha obou mužstev přidat ještě nějaký zásah, ale skóre zůstalo 4:1 pro domácí hokejisty, kteří tak zahájili tažení s názvem play-out vítězně.

Ohlasy k utkání

HC SOH Benátky n. Jizerou

Vladimír Čermák (Benátky nad Jizerou): Za dnešní utkání musím kluky pochválit. Hráli jsme prakticky jen na tři pětky, protože nás postihla marodka. Naši hráči se ale semkli a hráli výborný hokej. Soupeře jsme po celý zápas přehrávali. Kvůli jedné chybě jsme dostali branku na 1:4, jinak jsme měli hru pod kontrolou. Když takto budeme pokračovat, nebudeme mít se záchranou starosti. I když si myslím, že po této výhře jsme již prakticky zachránění.

Josef Beránek (Most): Odehráli jsme špatný zápas. Myslím si, že rozhodl větší důraz domácího týmu. Na soupeři bylo vidět, že tento zápas chtěl vyhrát daleko více než my.