Z prvního utkání v Šumperku bere Most bod

1. liga - O baráž - 2.kolo, arena: ZS Šumperk, diváci: 267

Salith Šumperk

ne 15.2., 20:00
4:3sn
(2:2, 0:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Popelka (Plášek), 19. Popelka (TS), 46. Brunec (Vachtuka, Rimmel), rozh. náj. Rimmel – 7. Zavřel 4/5, 10. Mical 5/4(Kokeš, Havlíček), 27. Hora 4/5(Zavřel). Rozhodčí: Šutara – Lukš, Hanzlík. Vyloučení: 1:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:2. Diváci: 267. Střely na branku: 46:35. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3.

Salith Šumperk: Zelenka – Novotný, Bail, Gewiese, Prokop, Drtil, Slavík, Žáček – Haas M., Plášek, Popelka – Brunec, Moskal, Sedlák – Rimmel, Berger, Vachutka

HC Most: Soukup – Hora, Kříž, Černý, Procházka, Kokeš, Havelka, Ryzák – Nedrda, Alinč, Slavíček – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Havlíček, Budínský – Zavřel, Válek, Musil

15.2.2015 | Jiří Rybář

Šumperk se dostal do vedení už po 24 vteřinách hry. Plášek se dostal s pukem před branku, vystřelil, Soukup jeho střelu vyrazil před sebe, odkud Michal Popelka vrátil puk do mostecké branky 1:0. Most srovnal na začátku 7. minuty. Gólman Zelenka se vydal při vlastní přesilovce k mantinelu rozehrát puk, jenže našel přímo hůl Marka Zavřela, který ač tísněn, vyrovnal z otočky bekhendem na 1:1. Za další tři minuty šel do vedení v přesilovce Most. Kokešovu střelu od modré dokázal před Zelenkou tečovat Martin Mical 1:2. V 19. minutě se dostal do úniku Popelka, kterého zezadu zahákoval Černý a pískalo se trestné střílení. Michal Popelka rozhýbal Soukupa, aby následně zvolil forhendové zakončení k pravé tyči 2:2

Do druhé třetiny vstoupili Draci aktivně, snažili se o rychlé vyrovnání, které ale nepřicházelo. Soukup pochytal, co se dalo, v případě střely Moskala mu pomohla tyčka. Na začátku 26. minuty byl vyloučen mostecký Bojer. V poslední půlminutě oslabení se dostal Zavřel, po špatné rozehrávce Zelenky za brankou k puku, aby ho hned posunul na levý kruh, odkud Daniel Hora prostřelil domácího gólmana 2:3. Další průběh střetnutí pokračoval v poklidném tempu, bylo znát, že ani jednomu z týmů už o nic vlastně nejde. Draci nevyužili další přesilovku při vyloučení Micala, takže Most po čtyřiceti minutách držel jednobrankový náskok.

Hned v úvodní minutě posledního dějství dostali domácí hráči další šanci hrát v početní převaze, ale ani tentokráte jim to branku nepřineslo. Přesto se Šumperku podařilo na začátku 46. minuty vyrovnat. Vachutka přenechal na kruhu puk Tomáši Bruncovi, který se s ním posunul na mezikruží, odkud střelou zápěstím k tyči překonal Soukupa 3:3. S vyrovnaným stavem byly obě strany zjevně spokojeny. Nějaké šance sice na jedné či druhé straně byly, ale žádná další branka už nepadla, utkání se tak posunulo do prodloužení.

I prodloužení přineslo poklidný hokej s minimem šancí, rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V těch o vítězi rozhodla až devátá série, ve který domácí Mikuláš Rimmel překonal Soukupa střelou k tyči 4:3. Most si tak v prvním duelu v Šumperku připisuje aspoň bod.

Jak šly nájezdy: začínal Most, po třetí sérii se pořadí otočilo

Šumperk: Brunec -, Sedlák -, Plášek +, Plášek -, Berger +, Haas -, Moskal -, Berger -, Rimmel +
Most: Nedrda +, Alinč -, Černý -, Budínský -, Havelka +, Procházka -, Mical -, Válek -, Smolka -